Yurtdışı İşYurtdışı İş İlanları

Finlandiya İnşaat İş İlanları İşçi Alan Eleman Arayan İnşaat Firmaları

Finlandiya'da iş yapan, inşaat projeleri üstlenen inşaat firmaları ve yapı şirketleri. Finlandiya yurtdışı inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat elemanı alımı ve Finlandiya yurtdışı inşaat iş ilanları.

Yurtdışında inşaat işleri ve yurtdışı inşaat sektörü işçi ve elemanı alımı dendiğinde sahip olduğu yüksek yaşam standartları ve yüksek maaşlarıyla Finlandiya akla gelen ülkelerden bir tanesi oluyor. İhtiyaçlar ve istihdam planları doğrultusunda birçok farklı sektörde çalışacak yurtdışı işçi alan eleman arayan Finlandiya’da inşaat sektörü ve inşaat işleri alanında da yurtdışı işçi ve eleman alımı gerçekleştiriliyor. Peki Finlandiya’da iş yapan işçi alan ve eleman arayan inşaat firmaları ve yapı şirketlerinde çalışmak isteyenler Finlandiya inşaat iş ilanlarına nasıl ulaşacak, nasıl iş başvurusu yapacaklar? Finlandiya’da iş yapan Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri var mı? Finlandiya’nın en büyük inşaat firmaları hangileri? Kısaca bunlara değinelim.

Bilindiği üzere soğuk bir coğrafyada olmasına karşın Finlandiya’da inşaat sektörü her yıl belli oranlarda büyümeye ve genişlemeye devam ederken, hükümet her yıl gerekli olan inşaat ve yapı projeleri için önemli kaynaklar arıyor. Finlandiya önümüzdeki 5 yıl içerisinde özellikle ulaşım altyapısı ve yenilenebilir enerji alanında ülke kalkınması için oldukça önemli projeleri hayata geçirmeyi planlıyor. Finlandiya inşaat sektörüne istihdam açısında bakıldığında ise en önemli sorun işgücü olarak öne çıkıyor ülkede inşaat işlerinde çalışacak işçi ve eleman sıkıntısı bulunuyor. Dolayısıyla Finlandiya yurtdışı inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat elemanı alımlarına ihtiyaç duyuyor ve Finlandiya’da iş yapan inşaat firmaları ve yapı şirketleri özellikle belli başlı pozisyonlar için yurtdışından işçi ve eleman alımı gerçekleştiriyorlar.

Finlandiya Yurtdışı İşçi Alımı İnşaat İş İlanları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Finlandiya inşaat sektörü ve inşaat alanında işgücü sıkıntısı yaşayan bir Avrupa Birliği Ülkesi olarak öne çıkarken bu durum yurtdışı inşaat firmalarında ve inşaat işlerinde çalışmak isteyenler ve yurtdışı inşaat iş ilanlarını araştıranlar için Finlandiya’yı potansiyel taşıyan önemli bir seçenek haline getiriyor. Peki Finlandiya işçi ve eleman alımı kapsamında inşaat iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir nası iş başvurusu yapılabilir?

İnşaat sektörü ve inşaat işlerinde ciddi bir işgücü açığı olduğundan ister vasıflı iş ilanlarına ister vasıfsız işçi alımı iş ilanlarına iş başvurusu yapmanız mümkün. Finlandiya’da işçi ve eleman arayan inşaat firmaları ve inşaat şirketlerinin iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden ulaşarak iş başvuru formu doldurmanız ve iş başvurusu yapmanız mümkün. Diğer yandan Finlandiya’da inşaat sektöründe iş yapan, proje üreten, Finlandiya’da çalışacak işçi alan eleman arayan firmaları tespit ederek söz konusu firmalara genel iş başvuru formu doldurarak genel yurtdışı iş başvurusu da yapabilir, Finlandiya’da demirci, sıvacı, betoncu, boyacı, kaynakçı, inşaat işçisi, inşaat ustası, elektrikçi, tesisatçı, duvarcı, alçı ustası, iş makinesi operatörü, inşaat teknikeri ve inşaat mühendisi alımı yapan firmalar ve yapı şirketlerinde yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanaklarından fayalanabilirsiniz.

Finlandiya’da İş Yapan Eleman Arayan İnşaat Firmaları

Türk inşaat şirketlerinin çok fazla pazar payı elde edemediği Finlandiya’nın inşaat sektöründe daha çok yerel ve bölgesel inşaat firmaları faaliyet gösteriyor. Günümüzde cirosuna göre bakıldığında ülkede işçi alan eleman arayan ve inşaat sektöründe iş imkanları sağlayan en büyük inşaat şirketleri: YIT Oyj, Lemminkäinen Oyj, SRV Yhtiöt Oyj, Skanska Talonrakennus Oy, NCC Suomi Oy, Lujatalo Oy, Are Oy, Pohjola Rakennus Group PRG Oy, Fira Group Oy, Peab Oy, Asuntosäätiö sr, Rakennusliike LapTi oy, Bonava Suomi Oy, Jatke Oy, Delete Finland Oy, Varte Oy, AVAIN Yhtiöt Oy, T2H Yhtiöt Oy, Eke-Finance Oy ve Kastelli Group Oy olarak öne çıkıyor.

Özellikle bölge ülkeleri içerisinde komşu ülkelerden inşaat şirketleri ve yapı firmalarının da önemli rol oynadığı Finlandiya inşaat sektöründe en fazla işçi alımı yapılan eleman aranan pozisyonlar inşaat mühendisi, vasıflı vasıfsız inşaat işçisi, eleman, inşaat utası, kaynakçı, demirci vb. inşaat işçileri olarak öne çıkıyor. Yukarıda açı geçen söz konusu bölgesel yabancı inşaat şirketlerinin hemen hemen çoğunun Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki’de ofisi bulunurken yine bu firmalar sektörde altyapı ve üstyapı projeleri olmak üzere çok farklı kategorilerde inşaat projeleri üstlenip üretiyorlar. Avrupa Birliği içerisinde oldukça iyi bir ekonomiye sahip olan Finlandiya özellikle yenilenebilir enerji, ulaşım ve altyapı projelerine önemli kaynaklar ayırıyor.

İlgili Makaleler