Haberler

Epsan Plastik Yurtdışı Sırbistan Almanya İtalya İspanya Fransa

Epsan Plastik Sırbistan, Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa'da iş yapıyor. Epsan Plastik yurtdışı plastik fabrikası ve yurtdışı iş...

Otomotiv savunma sanayinde kullanılan mühendislik plastikleri üreten EPSAN Plastik, Sırbistan’a üretim için fabrika kuracak. Bu plastik fabrikası için 10 milyon euroluk yatırım yapılacak. Sırbistan’da kurulacak plastik fabrikası yeni yılda üretime başlayacak.

Plastik ham madde ticareti yapmak üzere 1976 yılında kurulan ve 1977’de üretime geçen Epsan Plastik, mühendislik plastikleri alanındaki yatırımlarına hız verdi. Otomotiv, savunma, beyaz eşya ve tekstil sektörlerinin kullandığı plastikleri üreten ve yaklaşık 350 milyon TL ciroya sahip olan şirket yurtdışında iş yapacak. Osmangazi Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi şirketleri ve Bursa Serbest Bölgesi şirketleri arasında bulunana şirket yeni yatırımı için yurtdışı kararı aldı.

Epsan Plastik Yurtdışı Sırbistan Almanya İtalya İspanya Fransa

Şirket planlamaları çerçevesinde Sırbistan’da iş yapacak ve Sırbistan’da iş yapan Türk şirketler arasına katılacak. Sırbistan’da iş yapmayı planlayan şirket fabrika kurulum sürecine yeni yılda başlamayı planlıyor. 10 milyon avro yatırım ile fabrika – tesis kurulacak ve yeni yılında üretime geçilecek.

Türkiye’nin en büyük ve önemli plastik üretim şirketlerinden biri olan Epsan Plastik yurtdışında büyüyerek yurtdışında iş yapmaya devam edecek. Şirketin mevcut gelirlerinin yüzde 60’ı ihracattan geliyor ve yine şirketin Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya’da merkez ofisleri bulunuyor.

Otomotiv sektörünün geleceğine inanan şirket önümüzdeki 10 yıllık süreçte otomotiv sektöründe önemli gelişmelerin yaşanacağını düşünerek bu alanda yatırımlarına devam edecek. Şirket ilerleyen dönemde otomotiv ve savunma sanayi alanında mühendislik plastik ürünleri üretimini arttıracak.

Epsan Plastik, Eplamid, Eplon, Epimix ve Epoplen tescilli markalarıyla 45 ülkede distribütörlükle çalışıyor. Şirketin yurtdışında Almanya, İspanya ve İtalya’da ise merkez ofisleri bulunuyor. Şirket Avrupa pazarında Fransa’da da yer almak istiyor. Yeni yılın sonunda Fransa ofisi de açılacak.

İlgili Makaleler