EndonezyaYurtdışı İş

Endonezya’da Türk İnşaat Şirketleri ve Endonezya İnşaat İşçisi Alımı

Endonezya yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları. Endonezya inşaat sektörü ve inşaat işleri. Endonezya'da iş yapan Türk inşaat firmaları ve Türk müteahhitlik inşaat şirketleri.

Yükselen ekonomiler içerisinde önemli bir yere sahip olan Endonezya önemli yurtdışı iş fırsatları ve yurtdışı iş imkanları sunan ülkelerden bir tanesi. Ekonomisi hızla gelişen Endonezya pek çok farklı alanda hem yurtdışı iş arayanlar hem de yurtdışında iş yapmak isteyenler için potansiyel ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Önümüzdeki dönemde altyapı ve üstyapı inşaatlarına oldukça fazla yatırım yapması beklenen Endonezya’da hali hazırda iş yapan Endonezya’ya işçi alımı yapan, işçi götüren ve eleman arayan Türk firmalar ve Endonezya’da iş yapmak isteyen Türk inşaat şirketleri ülkedeki iş fırsatlarını kovalıyor.

Endonezya’da İnşaat Sektörü İş İmkanları

Endonezya, Güneydoğu Asya’da, Hint Okyanusu ve Pasifik Okyanusu arasında yer alan bir adalar devleti. Doğuda Doğu Timor ve Papua Yeni Gine, güneyde Avustralya, kuzeyde ise Malezya ile komşu. 14 çeyrektir ortalama olarak yüzde 5 büyüme gösteren ülkede orta sınıf hızlı bir şekilde zenginleşiyor. 17 bin 508 adadan oluşan ülke, nüfus bakımından Çin, Hindistan ve ABD’nin ardından dünyada dördüncü sırada bulunuyor. Dünyanın en büyük 16’ncı ekonomisi olan Endonezya, ekonomik olarak son yıllarda büyük bir çıkış içinde. Gelişen ve sürekli büyüyen ekonomisi ile Endonezya’da iş yapan Türk inşaat firmaları, inşaat işleri ve inşaat sektörü iş imkanları hızla artıyor.

Endonezya’da İnşaat İşleri

Endonezya’da inşaat işleri önümüzdeki dönemde altyapı yatırımları ile önemli ölçüde artacak. Endonezya’da iş yapan ve iş yapmak isteyen Türk inşaat firmaları ve Türk müteahhit şirketler gözünü yeni projelere dikmiş durumda ve iş fırsatlarını kovalıyor. Endonezya’da gerçekleştirilmesi planlanan altyapı yatırımları da dudak uçuklatacak seviyelerde. Önümüzdeki dönemde başta yol, köprü ve buna benzer ulaşım inşaatları olmak üzere 340 milyar dolarlık altyapı inşaatının planlandığı ülkede, buna bağlı olarak ithalatın da hızla artması bekleniyor. Ekonomisi önemli ölçüde petrol, doğal gaz ve hammadde ihracatına dayanan Endonezya, dünyanın en büyük Hindistan cevizi ve ikinci en büyük palmiye yağı üreticisi. Kakao üretiminde ise dünya üçüncüsü olan Endonezya, kahvede dördüncü, tütün ve çay üretiminde ise beşinci sırada yer alıyor.

Endonezya’da İş Yapan Türk İnşaat Şirketleri

Gerek Endonezya’da iş yapan, Endonezya’ya işçi götüren eleman arayan Türk firmalar ve Türk inşaat şirketleri gerekse Endonezya’da iş yapmak isteyen Türk firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Gelişen ekonomisi ve sunduğu yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları ile Türk şirketler için potansiyel ülkelerden biri konumuna gelen Endonezya’da önümüzdeki dönemde gerek inşaat sektörü ve inşaat işleri gerekse diğer pek çok alanda iş yapan Türk firmaların ve şirketlerin sayısının artacağı tahmin ediliyor. Kısacası ilerleyen dönemde yurtdışı inşaat iş ilanları araştıran ve yurtdışı inşaat sektöründe çalışmak isteyen inşaat işçisi ve inşaat ustası adaylar için Endonezya önemli ülkelerden bir tanesi olarak öne çıkacak. Endonezya’da çalışacak inşaat işçisi, inşaat elemanı ve inşaat ustası arayan inşaat firmalarına ve iş ilanlarına internet üzerinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhabalar ben yurtdışına iş arıyorum duvar kalıp işi yapıyorum yurtdışı.

  2. aşçı olarak yurtdışı işlerde çalışabilirim. toplu yemek aşçısıyım

  3. yurtdışında inşaat işçisi olarak çalışmak istiyorum inşaat işçisi arayan yurtdışı firmalar benimle iletişime geçebilir.