HaberlerYurtdışı İş

Dünyanın En Büyük ve En Güçlü Yabancı İnşaat Şirketleri

Uluslararası inşaat işleri ve inşaat projeleri yapan dünyanın en büyük ve en güçlü, en fazla yurtdışı iş imkanı sağlayan yabancı inşaat şirketleri.

Dünya üzerinde çok farklı coğrafya, bölge ve ülkelerde çok büyük inşaat ve yapı projeleri hız kesmeden devam ederken, her gün yeni irili ufaklı ve hatta devasa altyapı ve üstyapı inşaat projelerine de başlanıyor. Günümüzde Türk inşaat şirketlerinin de iş yaptığı uluslararası inşaat sektöründe çok büyük yabancı inşaat şirketleri faaliyet gösteriyor, değeri milyarlarca doları bulan inşaat projelerini hayata geçiriyorlar. Farklı ülkelere ait olan yabancı inşaat şirketleri günümüzde yurtdışında uluslararası alanda çok büyük ve değerli inşaat işlerine imza atarken diğer yandan dünyada uluslararası yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman istihdamı konusunda da büyük önem taşıyorlar.

Bünyelerinde on binlerce işçi ve eleman çalıştıran dünyanın en güçlü ve en büyük inşaat şirketleri (construction companies) yurtdışı iş kapsamında sayısız kişi için inşaat sektöründe yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş fırsatları sağlayan, en fazla işçi çalıştıran şirketler olarak da öne çıkıyorlar.

Peki uluslararası inşaat sektöründe iş yapan, işçi arayan farklı ülkelere eleman götüren dünyanın en büyük yabancı inşaat şirketleri hangileri?

Dünyanın En Büyük ve En Güçlü Uluslararası Yabancı İnşaat Şirketleri

Aşağıda yer alan isimler uluslararası yurtdışı inşaat işleri yapan uluslararası inşaat projeleri üreten dünyanın en büyük ve en zengin inşaat şirketleri arasında yer alıyor…

Vinci

115 yıllık bir geçmişe sahip inşaat şirketi Fransa merkezli olarak faaliyet gösteriyor. Vinci daha çok devasa inşaat projelerinde uzmanlaşmış bir şirket olarak öne çıkıyor.

Bechtel

Merkezi Amerika’da bulunan inşaat şirketi Bechtel dünyanın en büyük mühendislik ve inşaat projeleri yönetim şirketlerinden bir tanesi. Bünyesinde yaklaşık 50 bin kişi çalışıyor.

Grupo ACS

1997 yılında kurulan ve İspanya merkezli bir inşaat şirketi olan Grupo ACS dünyanın en güçlü inşaat şirketleri arasında yer alıyor. Tüm dünya çapında inşaat işleri yapan şirket aynı zamanda telekomünikasyon alanında da işler yapıyor.

Hochtief

İnşaat işlerine 140 yıl önce başlayan merkezi Almanya olan söz konusu inşaat şirketi bünyesinde yaklaşık 80 bin kişiye iş imkanı sağlıyor. Çeşitli inşaat projeleri yanında özellikle yol ve köprü projelerinde uzman şirketlerden bir tanesi.

Skanska

İsveç merkezli olan inşaat şirketi dünyanın en büyük ve en güçlü inşaat şirketleri listesinde önemli bir yere sahip. Yıllık ortalama geliri 18 milyar dolar dolayında olan şirketin bünyesinde yaklaşık 43 bin kişi çalışıyor.

Balfour Beatty

Dünya üzerinde tüm kıtalarda inşaat işleri yapan ve bünyesinde 40 bin kişiye iş imkanı sağlayan uluslararası büyük inşaat firmalarından biri olan Balfaour Beatty Londra merkezli olarak faliyet gösteriyor. Taahhüt ve tam zamanında proje teslimiyle ün kazanmış bir şirket olarak da öne çıkıyor.

Laing O’Rourke

Britanya merkezli olarak uluslararası inşaat işleri yapan inşaat devi şirket 1978 yılında kurulmuş ve devasa inşaat projelerine odaklanmış büyük inşaat firmaları arasında yer alıyor.

Royal BAM Group

Temeli 1869 yılına dayanan inşaat firması ilk olarak bir yel değirmeni tamir ve bakım hizmeti vermek amacıyla kurulmuş ve uzun yıllar sonra uluslararası inşaat işleri ve inşaat projeleri yapan dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri haline gelmiş.

Kiewit

Mühendislik ve madencilik alanında öncü yabancı şirketlerden biri olarak öne çıkan Kiewit, iki kardeş tarafından 130 yıl önce kurulduktan sonra prensipli ve etik çalışma sistemiyle büyüyerek dev inşaat şirketleri arasına giren firmalardan bir tanesi.

Bouygues Construction

80 farklı ülkede inşaat işleri yapan yapı projeleri üreten söz konusu şirket bünyesinde yaklaşık 130 bin kişi çalışıyor. Dünyanın en büyük ve en saygın inşaat şirketleri arasında yer alan şirket oto yol ve demiryolu dahil olmak üzere tüm kategorilerde inşaat projeleri yürütüyor.

İlgili Makaleler