DubaiHaberler

Dubai’de Yaşamanın Eksileri ve Kötü Yanları

Dubai'de yaşamanın eksileri ve Dubai'de çalışmanın kötü yanları, dezavantajları. Dubai ne kadar pahalı? Trafik var mı? Yaşam zor mu? Çalışma saatleri uzun mu? Maaşlar yüksek mi? İş için çalışma izni gerekiyor mu? Dubai'de hangi aylar sıcak?

Yurtdışında çalışmak ve yurtdışında yaşamak dendiğinde akla gelen ve öne çıkan ilk duraklardan bir tanesi Dubai’dir. Gerek yüksek yaşam standartları gerekse yüksek gelir etme imkanları Dubai’yi yurtdışı iş ve yaşam konusunda önemli kılan başlıca özellikler. Sizler de yaşamak ve çalışmak için Dubai’ye gitmeyi ve buradaki muhteşem imkanlardan ve olanaklardan yararlanmak istiyor olabilirsiniz.

Peki Dubai’de yaşamın kötü yanları veya dezavantajları yok mu? Tabiki her yabancı ülkede olduğu gibi Duba’inin de sıkıcı ve rahatsız edici, burada yaşamı zor kılan belli başlı kötü tarafları var.

Dubai’de Yaşamanın ve Çalışmanın Kötü Tarafları

Dubai, özellikle her şey için lisans ve izinlere sahip olması gereken yeni gelen gurbetçiler için biraz bürokratik bir baş ağrısı. Elbette Dubai’de çalışma iznine ve ikamet iznine ihtiyacınız var. Bu ilk ayarlama dönemini kolaylaştırmak için işvereninizden önceden sağlanan tavsiye ve yardımı alın çünkü bu durum bazı kişilerin emirlikte kalmasını gerçekten engelleyebilir.

Haziran’dan Eylül’e kadar olan yaz ayları neredeyse dayanılmaz derecede sıcaktır ve birçok göçmen bu dönemde eve dönmek için tatil izni alır. Çocuklarınız varsa, günün çoğunda gerçekten klimalı odalarda kapalı kalmaları gerekeceği için durumu daha da kötüleştirebilir.

Dubai’deki trafik durumu yaşamı zorlaştıran bir unsur olabilir ve çocukları okula götürmek veya okula götürmek zorunda olanların yaşamlarını etkileyebilir. Hükümetin toplu taşıma sistemlerine yatırım programı sorunu hafifletiyor ancak Dubai’de bir araba kullanmak istiyorsanız uzun bir yolculuk haline gelebilir.

Dubai’de Yaşamanın Eksileri ve Kötü Yanları

Dubai’de barınma ve eğitim inanılmaz derecede pahalıdır. Dubai’de yaşamanın maliyeti Londra’nın merkezinde yaşamakla aynı, yani oldukça pahalı. Kısacası Dubai’de çalıştığınızda iyi para kazanabilirsiniz ancak yaşam maliyetiniz de bir o kadar yüksek olacaktır.

Filmlerde, web sitelerine erişimde ve hatta SKYPE benzeri yerlerde belirli miktarda devlet sansürü var. Dubai’de yaşayan ve çalışan bazı göçmenler bunu kısıtlayıcı ve sinir bozucu buluyor.

Çalışma saatleri çok uzun olabilir ve özellikle Dubai’de faaliyet gösteren uluslararası şirketler, göçmen çalışanlarından çok fazla şey bekleme eğilimindedir. Muhtemelen maaşlar daha yüksek olduğu ve vergi eksikliği nedeniyle arttığı için, çalışanlarının bir tür mülkiyetine sahip olduklarını düşünüyorlar.

Dubai şu anda bir inşaat alanıdır. Emirlik boyunca sükunet cepleri ve sükunet vahaları var, ancak aynı zamanda hayatı biraz yorucu ve stresli hale getirebilecek çılgın ve amansız bir gelişme de var.

Dubai tam olarak çevre dostu bir yer değil, sessiz yerlerde uzun yürüyüşler yapmak istiyorsanız yaşanacak türden bir yer değil.

Dubai’de yaşamak kişisel seçim ve tercih meselesidir ve ayrıca Dubai’nin sunduğu imkanlar ve vergisiz iyi bir gelir burada yaşamayı ve çalışmayı kabullenilebilir kılar.

İlgili Makaleler