Dubai Yurtdışı İş, Çalışma İmkanları, Maaşlar ve Ev Kiraları

Dubai'de iş fırsatları neler, hangi alanlarda iş var, inşaat alanında iş fırsatları var mı? Dubai'de yaşam ve giderler, ev kiralama.

Yurtdışında iş dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan Dubai’de birçok iş fırsat mevcut. Dubai’de çalışmak isteyen adaylar özellikle inşaat ve hizmet alanlarında iş bulabilir. Dubai iş ilanlarını birçok internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

Dubai’de üstün kalite inşaat işleri durmak bilmeden devam ediyor. Dubai’de inşaat işi yapan birçok firma ki buna türk firmalar da dahil yurtdışı işçi alımı yapıyor. Dubai işçi ve eleman alımlarını değerlendirmek isteyen adaylar başta inşaat sektörünü tercih edebilirler.

Dubai Yurtdışı İş, Çalışma İmkanları, Maaşlar ve Ev Kiraları

Expo için yapılan gayrimenkul yatırımları özellikle fuar alanı inşaatı, otel inşaatları, alışveriş merkezi inşaatları, yol ve metro inşaatları sebebiyle inşaat sektöründe tecrübeli personel ihtiyacı ciddi anlamda değerlendirilmelidir.

Dubai’ye yerleşerek burada çalışmak isteyen kişiler burada yaşam tarzı ve yaşam giderleri konusunda çok iyi bilgi sahibi olmalıdır. İmkan varsa Dubai’yi ziyaret ederek kendileri görmeli yoksa burada çalışan yakınları veya başka birileri ile iletişim kurarak mutlaka bilgi sahibi olmalıdırlar. Neden? Evet Dubai‘de alacağınız maaş ve kazancınız Türkiye’ye göre iyi olacak fakat ülkede giderleriniz de buradaki yaşam kalitesine göre olacak. Dolayısı ile bunu çok iyi analiz etmeniz gerekiyor. Bulduğunuz işten alacağınız maaş yaşam giderleriniz karşılamayabilir ve dolayısıyla Dubai’de çalışmanın hiç bir anlamı kalmaz. Kaldı ki para da biriktiremezseniz yurtdışında çalışmanın ne kadar anlamlı olacağı düşünülmelidir.

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler mutlaka önceden ülkeye giderek kendi gözleri ile görmeli, çalışacağı firmayı tanımalı ve iş sözleşmesini çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır.

Dubai’de çalışma, yaşam ve iş imkanları konulu video ilginizi çekebilir:

Dubai’de ne kadar para kazanırım sorusu sıkça soruluyor. Dubai’de çalışarak iyi bir gelir elde etmeniz mümkün. Tabiki giderleri de hesaba katmalısınız. Bilindiği üzere yurtdışında çalışarak para kazanmak ve biriktirmek birçok fedakarlığı da beraberinde getiriyor. Hangi ülkede çalışırsanız çalışın harcamalarınız konusunda disiplinli olduğunuz sürece para biriktirebilirsiniz.

Dubai’de Yaşam ve Ev Kiraları

Başlangıç için ne kadar maaş yeterli? Dubai’de çalışmak isteyen adaylar 3500 dirhem yani yaklaşık 1000 dolarlık bir işle Dubai’da başlangıç yapabilirler. Dubai’de rahat bir yaşam sürmek için gerekli olan miktar ise aylık 3000 – 4000 dolar. 3 ve 4 bin dolar maaş alan kişiler Dubai’de rahat bir yaşam sürebilirler. 5 bin dolar ve üzeri maaş alanlar ise Dubai’ye ailelerini de götürerek rahat bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilirler.

Dubai’de ev kiraları oldukça yüksek. Ülkede elde edilen kazançlar Türkiye’ye göre yaklaşık 3 kat daha fazla olup giderler de aynı ölçüde fazladır. Örneğin şehir merkezinde küçük 1+1 kiralamak isterseniz en az 1000 dolar gözden çıkartmanız gerekmektedir. Yıllık olarak da bu tarz bi ev için 10 bin dolar sadece kira ödemeniz olacaktır. 2+1 ev kiraları ise 25 bin ile 35 dolar arasında yıllık olarak değişmektedir. Ev kiraları genellikle 2şer ve 4er taksit şeklinde ödenmektedir. Aileniz olmadan yalnız başınıza mütevazi bir hayat yaşayıp sadece para biriktirip dönmekse hedefiniz yine genel aylık gideriniz en kötü şartlarda 1500 dolar civarında olacaktır.

Ülkenin en büyük dezavantajı özellikle ilkbahar ile sonbahar arasında kalan dönemde 50 dereceyi bulan hava sıcaklığı ve kış döneminde zaman zaman yaşanan kum fırtınalarıdır. Eğer siz de yurt dışında çalışmak istiyor ve derdinizi anlatabilecek temel seviyede bir ingilizce yada arapça bilgisine sahipseniz size şiddetle Dubai’de çalışmanızı öneririz. Bu ülkede kazanılabilecek parayı başka bir ülkede kazanabilmek oldukça zordur.