Doğuş İnşaat 2020 Fas Katar Yemen Hindistan Kazakistan Ukrayna Bulgaristan

Doğuş İnşaat yurtdışı projeler. Doğuş İnşaat Fas Katar Yemen Hindistan Kazakistan Ukrayna Bulgaristan yurtdışı işler. Yurtdışı inşaat projeleri, yurtdışı şantiyeler.

Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş, 1951’den bugüne inşaat sektöründe gerçekleştirdiği toplam değeri 17 milyar doları aşan 190’dan fazla alt ve üstyapı projesiyle, dünyanın en itibarlı şirketlerinden biridir. Doğuş İnşaat çok fazla ülkede yurtdışı inşaat ve yapı projeleri üretiyor. Şirketin yurtdışı iş ve yurtdışı projeler kapsamında Bulgaristan, Ukrayna, Kazakistan, Fas, Yemen, Katar ve Hindistan‘da yapı ve inşaat projeleri üstlenirken bir taraftan da yurtdışına işçi götüren eleman arayan Türk inşaat firmaları arasında da öne çıkmaktadır.

Uluslararası şirketlerle kurduğu ortak girişim ve konsorsiyumlar ile yerini her geçen gün daha da güçlendiren Doğuş İnşaat, yalnızca Türkiye’de değil, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Körfez ülkelerinde de mega projeleri hayata geçirmektedir. Doğuş İnşaat, müteahhitlik şirketlerinin bir önceki yıl elde ettikleri yurtdışı proje gelirlerine göre ENR tarafından her sene belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” sıralamasında 2003 yılından beri yer almaktadır.

Doğuş İnşaat Bulgaristan

Sofya: Proje; Nadejda Kavşağı, Merkezi Tren Garı, Svata Nedelya Meydanı ve Patriarch Evtimii Bulvarı olmak üzere 4 istasyonlu ve toplam uzunluğu 4,1 km olan metro hattının tasarım, yapım, test ve işletmeye alma işlerini kapsamaktadır. Bu proje, 2008 yılına kadar Bulgaristan’da gerçekleştirilen en büyük altyapı projesidir.

Doğuş İnşaat Suudi Arabistan

Riyad: Proje; toplam uzunluğu 16,5 km olan Riyad Metrosu Kuzey ve Güney hatlarının TBM tünelleri yapımının yanı sıra kazık, enjeksiyon ve inşaat işleri ile raylar ve yaya yollarının tesis edilmesini kapsamaktadır.

Doğuş İnşaat Hindistan

Mumbai: Proje; Mumbai Tren İstasyonu ve Worli arasında 5 istasyon ve 3,55 km uzunluğunda çift hat tünelin yapımı da dahil olmak üzere 5,05 km uzunluğundaki metro hattı yapımını içermektedir. Proje kapsamında elektromekanik işler de yapılmaktadır.

Doğuş İnşaat Katar

Al Rayyan: Proje, Al Rayyan Yolu’nun 10,7 km uzunluğundaki en önemli kısmının inşaat ve iyileştirme işlerini kapsamaktadır. Çalışmalar, Olimpik Kavşağı’nın batısından başlayarak Yeni Al Rayyan Ada Kavşağı’nın batısına kadar uzanan 5,3 km uzunluğundaki bölüm üzerinde gerçekleştirilmektedir. Proje kapsamında; köprüler ve alt geçitler de olmak üzere F106-B3-R5-R6-R7 ve R8 kavşak yapılarının inşa edilmesi ve iyileştirilmesi ile güç istasyonu, yağmur suyu drenaj ağı ve akıllı ulaşım sistemi, arıtılmış atıksu şebekeleri, elektrik ve telekomünikasyon ağları ve peyzaj işleri yer almaktadır.

Doğuş İnşaat Kazakistan

Almatı: Proje, Batı Çin Uluslararası Transit Koridoru’nun bir parçası olarak Almatı ve Khorgos arasındaki iki lotun yapımını içermektedir. Bu önemli proje dahilinde; 111,7 km uzunluğunda 2 x 2 şeritli yol yapımı ile 44 köprü ve üst geçit ve 7 kavşak inşa edilmiştir. Proje, Dünya Bankası tarafından finanse edilmiştir.
Almatı: Proje, toplam uzunluğu 100 km olan 1 x 2 şeritli yolun ıslahı ve güzergâh üzerinde yer alacak yeni köprülerin yapımını kapsamaktadır.

Doğuş İnşaat Ukrayna

Kiev: Proje, 6 karayolu şeridi ve 2 demiryolu hattını içeren bir demiryolu ve karayolu köprüsünün yapımının yanı sıra 13 ila 17 arası iskeleler ve bu iskelelerin üst yapıları da dâhil olmak üzere köprünün geçişe uygun kısmının inşasını kapsamaktadır. Köprünün taşıma kapasitesi her yön için 60.000 araba/gün ve 120 tren/gün’dür. Proje, bir Türk müteahhitlik şirketinin 2007 yılına kadar Ukrayna’da gerçekleştirdiği en büyük projedir.

Doğuş İnşaat Fas

Tanger: Proje, Atlantik sahili boyunca uzanan ve bölgedeki tüm büyük şehirleri birbirine bağlayan 1.875 m uzunluğundaki demiryolu viyadüklerinin yapımını kapsamaktadır.
Tanger: Proje, Tanger Limanı Yolu üzerinde yer alan toplam uzunluğu 1.844 m olan 2 x 2 şeritli 4 viyadüğün (Lechbaa, Ksar Nord, Ksar Sud ve Ghlal) yapımını kapsamaktadır.
Tanger: Proje, 30 km uzunluğundaki 2 x 2 şeritli otoyolun inşasını kapsamaktadır. Proje alanındaki üst geçit, viyadük ve istinat duvarının yapımı da Fas Demiryolları İdaresi tarafından Doğuş İnşaat’a verilmiştir. Asilah-Tanger Otoyolu; bir Türk müteahhitin Fas Krallığı’nda aldığı ilk projedir.
Settat: Proje, Settat-Marakeş Otoyolu üzerinde yer alan toplam uzunluğu 17 km olan
2 x 2 şeritli yol ve kavşağın ve aynı hat üzerindeki sanat yapılarının inşasını kapsamaktadır.
Agadir: Proje; toplam uzunluğu 45,5 km olan 2 x 2 şeritli otoyol yapımının yanı sıra
3 viyadük, 11 üst ve alt geçit, 9 araç geçidi, 5 yaya geçidi, 216 kutu ve boru
menfezin inşasını kapsamaktadır.

Doğuş İnşaat Yemen

Sana’a: Proje, Balaq Tepeleri’ndeki Dhana Vadisi’nde gerçekleştirilen toprak dolgu baraj tipindeki Marib Barajı ve Sulama Kanalı’nın yapımını kapsamaktadır. Bir Türk yüklenicinin yurtdışında gerçekleştirdiği ilk baraj projesi olma özelliğini taşıyan bu barajın yüksekliği, temelden itibaren 38 m’dir.

İlgili konular | Yemen iş imkanları. Katar iş imkanları. Fas iş imkanları. Ukrayna iş imkanları. Kazakistan iş imkanları. Hindistan iş imkanları. Suudi Arabistan iş imkanları.