Yurtdışı İş

Çok Kazandıran Yüksek Maaşlı Yurtdışı İnşaat İşleri

Yurtdışında en çok para kazandıran inşaat işleri. Yurtdışında yüksek maaşlı inşaat işçileri. Dünyada en çok para kazandıran işler. İyi para kazandıran inşaat sektörü meslekleri 2020. Yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası maaşları.

Bilindiği üzere uluslararası inşaat sektörü oldukça hareketli ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında inşaat firmaları çok büyük yapı ve inşaat projelerine imza atarken inşaat sektöründe çok çeşitli iş imkanları ve iş olanakları sunuyorlar. Yurtdışı inşaat işlerinde çalışarak iyi para kazanmak mümkün. Bunun yanında günümüzde inşaat sektöründe ve inşaat işlerinde kendinizi geliştirerek meslek edinmeniz ve bu mesleği yapmanız da bir seçenek.

Yurtdışında iş yapan gerek yabancı inşaat firmaları gerekse yurtdışı projeler yapan Türk inşaat şirketleri yurtdışı işler kapsamında inşaat alanında çalışan eleman ve işçilere iyi ücretler ödüyorlar. Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Hollanda, Belçika, Rusya, Katar, Dubai, Cezayir, Afrika ve daha pek çok ülkede yüksek maaşlı inşaat işlerinde çalışmak mümkün. Peki yurtdışında inşaat işlerinde en çok parayı hangi meslekler kazanıyor. Yurtdışı inşaat işlerinde en yüksek maaşlar hangi mesleklerde.

Çok Kazandıran Yüksek Maaşlı Yurtdışı İnşaat İşleri

Yurtdışında farklı ülkelerde farklı inşaat firmaları ve inşaat projelerinde çalışmak ve yurtdışı inşaat alanında iş imkanlarını değerlendirmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, günümüzde Avrupa’dan Amerika’ya, Ortadoğu ülkelerinden Rusya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada inşaat işleri kapsamında gerek Türk inşaat firmaları gerekse yabancı firmalarda çalışan çok sayıda Türk inşaat işçisi bulunuyor. Bu konuda yurtdışı inşaat işçisi maaşları ve yurtdışı inşaat işlerinde kazanılabilecek para öne çıkan en önemli konular arasında yer alırken yurtdışı işçi adayları diğer yandan yurtdışı inşaat sektöründe hangi işlerin iyi para kazandırdığını merak ediyorlar.

Bilindiği üzere inşaat sektörü oldukça geniş bir alanı ifade ediyor. Kısaca değinildiğinde en ufak bir inşaat projesinde mühendis, tekniker, mimar, cam ustası, tesisat ustası, elektrikçi, demirci, duvar ustası, boya ustası, iş makinesi operatörü, fayans ustası, alçı ve alçıpan ustası vs. gibi çok sayıda farklı kategoride işçi ve eleman çalışıyor. Peki yurtdışında hangi inşaat işlerinde iyi para kazanılabilir, hangi işlerde yüksek maaşlar alınabilir?

En çok kazandıran inşaat işleri ve en fazla maaş alan inşaat işçileri ve inşaat sektörü meslekleri hangileri? Yurtdışı inşaat işleri ve inşaat projelerinde çalışanlar ne kadar maaş alıyor ne kadar kazanıyor?

Proje Yöneticisi

Yurtdışında çalışan proje yöneticileri inşaat sektöründe en fazla maaş alan çalışanların başında geliyor. Proje yöneticileri ne kadar maaş alıyor diye sorulacak olursa yurtdışında gelişmiş ülkelerde bir proje yöneticisi ortalama olarak yıllık 87 bin dolara kadar maaş alabilir. Ortalama saatlik ücretler ise 48 dolar civarında. Proje yöneticisi bütçe, zamanlama da dahil olmak üzere inşaatın planlama ve yapı sürecini yönetme görevini üstlenmektedir.

Asansör Ustası ve Asansör Bakım Onarım Elemanı

Yurtdışında çalışan asansör kurulum ve bakım ustası ve asansör onarım işlerinde çalışanlar da yüksek maaşlar alabiliyor. Asansör kurulum, bakım ve onarım işlerinde çalışan asansör ustası veya asansör işçisi ortalama 40 dolar saatlik çalışma ücreti ile yıllık 80 bin dolara kadar para kazanabiliyor. Bu alan yürüyen merdivenler konusunda uzman ve usta kişilere de yürüyen merdiven kurulum, bakım ve onarım alanında iş imkanları sunuyor. Asansör ve yürüyen merdiven kurulum, bakım ve onarım işlerinde teknik bilgi sahibi olan elemanlar çalışabilir.

Elektrikçi, Elektrik Ustası ve Elektrik Tesisatçısı

Yurtdışı elektrikçi ve elektrik ustası maaşlarını merak edenler için; yurtdışı işlerde çalışan elektrikçi veya elektrik ustası ortalama saatlik 25 dolar ücretle yıllık yaklaşık 50 bin dolara kadar kazanabiliyor. Elektrikçi ve elektrik ustası yapı ve inşaat projelerinde elektrik aksamı, elektrik sistemleri ve diğer elektrikle ilgili bağlantıların kurulumunda çalışmaktadırlar.

Su ve Boru Tesisatçısı

Yurtdışı işlerde çalışan su ve boru tesisat ustası maaşları 25 dolar saatlik çalışma ücretiyle yıllık ortalama 50 bin dolara kadar çıkabiliyor. Yurtdışı inşaat işleri ve inşaat projelerinde çalışan su ve boru tesisat ustası genel olarak su tesisatı ve su sistemlerinin kuruluması ile bakım ve onarım işlerini yapıyorlar.

Demirci ve Demir Ustası

İnşaat ve yapı projeleri dendiğinde demirci en önemli inşaat işçileri arasında yer alıyor. Yurtdışı işlerde çalışan demirci ve demir ustası maaşları ortalama 25 dolar saatlik ücret ile yıllık ortalama 50 bin dolara kadar yükselebiliyor. Demirciler yapı ve inşaat çalışmalarında başta demir kesme ve demir bağlama olmak üzere demir ile ilgili sistemler üzerinde faaliyet gösteriyorlar.

Vinç (İş Makinesi) Operatörü

İnşaat sektöründe iş makinesi operatörülerinin de önemi oldukça büyük. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışı işler alanında da iş makinesi operatörlüğü en çok kazandıran yüksek maaşları işler arasında bulunuyor. Yurtdışında çalışan vinç operatörleri yıllık 45 bin dolara kadar yüksek maaşlar ve ücretler alabiliyorlar.

Marangoz ve Mobilya Ustası

Yurtdışında çalışan marangoz ve mobilya ustası maaşları da yurtdışı çok kazandıran işler ve meslekler kategorisinde yer alıyor. Buna göre ortalama olarak yurtdışı marangoz ve mobilya ustası olarak çalışanlar yıllık 43 bin dolara kadar maaş ve ücretler alabilmektedirler. Yurtdışı mobilya ustası ve marangoz iş ilanlarına internet üzerinde ulaşmak mümkün.

Duvarcı ve Duvar Ustası

İnşaat ve yapı projelerinde olmazsa olmaz elemanlardan biri olan duvarcı ve duvar ustası da yurtdışı işlerde iyi maaş alanlar arasında. Yurtdışına çalışan duvarcı ve duvar ustası elemanlar yıllık ortalama 40 bin dolara kadar ücret alabiliyorlar. Bu işte ortalama yurtdışı saatlik ücret ise 20 dolar.

İklimlendirme ve Klima Ustası

Merkezi ısıtma ve soğutma sistemlerinin kurulum, bakım ve onarım işlerinde çalışan söz konusu klima ve iklimlendirme ustası yıllık 38 bin dolara kadar maaşlar kazanabiliyor. Bu meslekte yurtdışı işlerde saatlik ücret ise ortalama olarak 18 dolar civarında seyrediyor.

İlgili Makaleler