BulgaristanBulgaristanYurtdışı İnşaat ProjeleriYurtdışı İş İlanları

Bulgaristan’da Dev Projenin İnşaat Çalışmaları Başlıyor

Bulgaristan'da Türk Akım doğalgaz boru hattı projesinin inşaatı için harekete geçildi. Şantiye ve inşaat çalışmaları başlıyor.

Uluslararası doğalgaz boru hattı projeleri dünya çapında oldukça önemli inşaat ve enerji projeleri olarak öne çıkıyor. Bilindiği üzere Türk Akım doğalgaz boru hattının bir kısmı da Bulgaristan üzerinde yer alacak ve buna dair uzun zamandır çalışmalar yürütülüyordu ancak bir takım belirsizlikler söz konusuydu.

Türk Akım doğalgaz boru hattı projesinin Bulgaristan’da yer alacak bölümüne ve Bulgaristan’da projenin başlamasına dair anlaşmalar sağlandı ve belirsizlikler ortadan kalktı. Bu gelişmeler doğrultusunda yetkili makamlar tarafından Türk Akım doğalgaz boru hattı projesinin Bulgaristan’daki inşaat çalışmalarının en kısa sürede başlayacağı duyuruldu.

Türk Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi İnşaatı

Uluslararası alanda oldukça ses getiren ve enerji projeleri arasında önemli bir yere sahip olan Türk Akım doğalgaz boru hattının Bulgaristan üzerinden geçecek bölümünün inşaat projesine dair belirsizlikler ortadan kalktı. Bulgaristan doğalgaz iletim operatörü olan Bulgartransgaz ve İtalyan-Suudi Konsorsiyumu ARKAD, bakanlar kurulu önünde sözleşme imzalayarak Türk Akım projesinin Bulgaristan bölümünün inşaatı için harekete geçti.

Bulgaristan yetkili makamları tarafından, Türk Akım doğalgaz boru hattı projesi ve inşaatına ilişkin olarak, boruların yaklaşık olarak yüzde 90’nın ülkeye ulaştığı ve proje bağlamında Bulgaristan şantiyelerine getirilerek inşaat projelerine başlanacağı dile getirildi.

Türk Akım Bulgaristan İnşaatını Yapan Şirket

Güney Akım projesi önünde Avrupa’nın engeller çıkarmasının ardından bu projeden vazgeçilmiş ve yerine doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine ulaştırılmasını sağlayacak Türk Akım projesi hayata geçirilmişti. Bulgaristan’da inşaat çalışmalarına başlanacak Türk Akım projesinin yaşanan bazı sıkıntılardan sonra Suudi-İtalyan Konsorsiyumu olan Arkad şirketi tarafından yapılmasına karar verildi.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. inşaat kalıpçısı arayan firmalar ve türk şirketler varsa benimle mail üzerinden iletişime geçebilirler.

  2. fayans ve seramik ustasıyım yurtdışı işlerde çalışabilirim fayans ustası ve seramik ustası arayan firmalar iletişime geçebilir.

  3. iş makinesi operatörüyüm g sınıf silindir ve greyder ehliyetim var yurtdışı iş makinesi operatörü arayan firmalarda çalışabilirim.

  4. fayans seramik ustası. yurtdışı işlerde çalışmak isterim.

  5. iş makinesi tamir bakım onarım ustası

  6. İş makinaları tamir bakım onarım tamircisi usta ekip arkadaşlarım var.

  7. ekibim var bulgaristanda inşaat projelerinde çalışabiliriz.