Yurtdışında İş Yapan Hızlı Büyüyen Türk Şirketler

Yurtdışında iş yapan, yurtdışında projeleri olan yatırım yapan, hızlı büyüyen Türk şirketler.

Globalleşme tüm hızıyla devam ederken yurtdışı işler ve yurtdışı projeler kapsamında halihazırda yurtdışında iş yapan Türk şirketlerin ve yurtdışında iş yapmayı düşünen Türk şirketlerin sayısızı artmaya devam ediyor. Başta inşaat ve yapı projeleri olmak üzere yurtdışında farklı kategorilerde iş yapan, projeler üreten, üretim gerçekleştiren çok sayıda Türk şirketler mevcut. İlerleyen yıllarda yurtdışında iş yapan Türk şirketlerin sayısının daha da artması beklenirken bunlar içerisinde bazıları yurtdışı işler ve projeler ile çok hızlı bir şekilde büyüyor.

Günümüzde Türk inşaat şirketleri başta olmak üzere pek çok farklı kategoride iş yapan Türk firmalar dünyanın pek çok farklı bölgesinde farklı ülke ve şehirlerde önemli işlere ve projelere imza atarken, yurtdışı iş potansiyelini değerlendirerek pastadan pay alıyor, Türkiye’nin adını farklı coğrafyalara taşıyor ve yurtdışında çalışmak ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyenler için yurtdışına işçi arayan, yurtdışına eleman götüren yurtdışı Türk şirketler olarak da öne çıkıyorlar.

Yurtdışında İş Yapan Hızlı Büyüyen Türk Şirketler

Yurtdışında çok farklı ülkelerde belli başlı alanlarda iş yapan çok büyük Türk şirketler mevcut. Ancak bunlar yanında yurtdışında iş yapan projeler üreten ve çok hızlı bir büyüme kaydeden Türk şirketler var. Bunlar arasında cam sanayi, inşaat, elektrik, işletme gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketler mevcut.

Veri ve istatistiklere göre yurtdışında iş yaparak çok hızlı bir şekilde büyüme kaydeden 10 Türk şirketi şöyle:

AE Arma – Elektropanc: Şirket Cezayir’de yaptığı işler ve projeler ile hızlı bir büyüme kaydetti.

Ant Yapı İnşaat: Yurtdışında iş yapan en önemli ve adı bilinen Türk inşaat şirketlerinden biri olarak İngiltere’de hızlı bir büyüme yakalamış durumda.

TAV: Birleşik Arap Emirlikleri’de hayata geçirdiği projeler ile önemli bir yere geldi.

Ant Yapı İnşaat: Rusya’da iş yapan Türk inşaat şirketleri arasında hızlı bir yükseliş yakaladı.

Efes International: Uluslararası alanda büyümeye devam eden Türk şirketlerden biri olarak öne çıkıyor.

Glasscorp International: Cam sanayi alanında hızla büyümeye devam eden şirketlerden.

TAV: Bahreyn inşaat ve yapı projeleri kapsamında hızlı bir büyüme ivmesi var.

Romania Malls: Romanya’da iş yapan Türk şirketlerden biri.

Borusan CAT: Kazakistan’da iş yapan hızlı bir yükseliş yakalayan Türk firmalardan biri tanesi olarak öne çıkıyor.

Kastamonu Entegre International: Ağaç bazlı panel endüstrisi alanında faaliyet gösteren ve yurtdışı işler kapsamında uluslararası alanda adını sıkça duymaya başladığımız Türk şirketlerden bir tanesi.