Birleşik Arap EmirlikleriDubaiİnşaat FirmalarıYurtdışı İş İlanları

Birleşik Arap Emirlikleri’de İş Yapan Türk İnşaat Firmaları

Birleşik Arap Emirliklerin'de inşaat iş yapan inşaat projeleri üreten Türk inşaat şirketleri. Birleşik Arap Emirlikleri inşaat sektörü ve inşaat işleri. BAE | Dubai, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah ve Um Al Quwain'de Türk inşaat firmaları.

1972 yılında kurulan Birleşik Arap Emirlikleri ekonomi olarak güçlü ve zengin arap ülkeleri arasında ön plana çıkan ülkelerden biridir. Kısaca BAE olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri aynı zamanda petrol zenginidir ve Emirlikler olarak da adlandırılır. BAE uzun yıllar boyunca petrol satarak büyük gelir elde etmiş, çok büyük yapılanma ve modernleşme çalışmaları yürüterek bugünkü durumuna ulaşmıştır.

Dubai, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah ve Um Al Quwain emirliklerinin birleşimiyle bir arada duran Birleşik Arap Emirlikleri’nde inşaat işleri ve inşaat projeleri kapsamında, altyapı, üstyapı, okul, yol, hastane, gökdelen, otel, rezidans gibi inşaat ve yapı projeleri hız kesmeden devam ederken sayısız inşaat şirketleri arasında Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş yapan, inşaat projeleri üreten en önemli şirketler olarak öne çıkıyor.

Birleşik Arap Emirliklerinde’ki Türk İnşaat Şirketleri

Yıllık milli geliri kişi başı ortalama 67 bin dolar olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin şehirleri Ortadoğu’da en önemli ve gelişmiş şehirler arasında bulunuyor. BAE şehirleri oldukça yüksek bir büyüme ve genişleme hızına sahip olmasının yanında ülkede inşaat ve sanayi en gelişmiş ve en dinamik sektörler olarak öne çıkıyor. Yapılanma sürecinde sayısız inşaat işleri ve inşaat projelerinin üretildiği Birleşik Arap Emirliklerin’de Türk inşaat firmaları yurtdışı işler kapsamında çok sayıda önemli inşaat projeleri geliştiriyor ve Birleşik Arap Emirlikleri inşaat sektöründe iş yaparak bu pastadan büyük bir pay alıyorlar.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş yapan, yurtdışı inşaat projeleri ve inşaat işleri kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş imkanları sunan Türk inşaat şirketlerinden bazıları Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat, Nurol İnşaat, 4M Teknik, Mates İnşaat, Aşçıoğlu İnşaat, Yapı Merkezi, Tav İnşaat, Likom İnşaat, Taşyapı İnşaat, Emsaş İnşaat, MNG İnşaat, Avarlar İnşaat, Sembol İnşaat, Hatcon İnşaat, Kalyon İnşaat, Metron İnşaat ve Tepe İnşaat.

Birleşik Arap Emirlikleri İnşaat Sektörü

Birleşik Arap Emirlikleri – BAE inşaat sektörü oldukça dinamik ve sürekli olarak inşaat işleri ve projelerin devam ettiği bir sektör olarak sanayi sektörünün yanında yer alıyor. Raporlar Birleşik Arap Emirlikleri’nde önümüzdeki uzun yıllar boyunca inşaat sektöründe yatırımlar ve projelerin hız kesmeden devam edeceğini gösteriyor. Emirlikler’in 2030 yılına kadar toplam inşaat sektörü yatırım bütçesi yaklaşık olarak 1.25 trilyon dolar civarında belirlenmiş durumda. Bu da gösteriyor ki Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş yapan Türk İnşaat şirketleri uzun yılar burada yeni inşaat ve yapı projeleri üretmeye devam edecekler.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Birleşik Arap Emirliklerinde İş Arama ve İş Bulma

Birleşik Arap Emirlikleri İnşaat İş İmkanları

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah ve Um Al Quwain’da iş yapan, inşaat projeleri üreten Türk inşaat firmaları ve yapı şirketleri aynı zamanda Birleşik Arap Emirliklerin’de yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanakları sunan Türk firmalar olarak da öne çıkıyor. BAE Türk inşaat şirketleri bölgede yaptıkları işler kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’ne yurtdışı işçi götüren yurtdışı eleman arayan firmalar arasında önemli bir yere sahip.

Birleşik Arap Emirlikleri İnşaat İş İlanları

Türk inşaat firmalarının inşaat iş imkanları ve inşaat iş ilanlarından yararlanmak isteyen adaylar yerli ve yabancı kaynaklar üzerinden Türk firmaların Dubai, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Fujairah ve Um Al Quwain iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak Birleşik Arap Emirlikleri iş başvurusu yapabilirler.

İlgili Makaleler