AzerbaycanBakü

Azerbaycan İnşaat İşçisi ve İnşaat Elemanı Maaşları

Azerbaycan'da Türk inşaat şirketleri. Azerbaycan'da inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları...

Türk inşaat şirketleri ve yapı firmaları Azerbaycan’da yoğun olarak önemli projelerde yer alıyor, inşaat, enerji, petrol, doğalgaz alanlarında önemli projeler üstleniyorlar. Başta Bakü olmak üzere Azerbaycan’ın farklı şehirlerinde iş yapan inşaat şirketleri çok sayıda inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat elemanı alımı yaparak istihdama da katkı sağlıyor, Azerbaycan’da çalışmak isteyenlere iş imkanları ve iş olanaklar sunuyorlar. Günümüzde Azerbaycan’da Bakü ve Gence başta olmak üzere farklı şehirlerde önemli ve büyük inşaat projeleri üstlenen farklı Türk inşaat şirketleri mevcut. Peki Azerbaycan’da inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat elemanı maaşları ne kadar? Azerbaycan’da inşaat işlerinde ne kadar kazanılabilir, ortalama aylık ne kadar maaş alınabilir?

Azerbaycan’da faaliyet gösteren inşaat şirketleri bünyesinde çalışmak isteyen ve Azerbaycan’da iş arayan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de Azerbaycan’da inşaat işçisi maaşlarının ne kadar olduğu.

Bilindiği üzere maaşlar çalışanın tecrübe ve deneyimine göre farklılık gösteriyor. Bu farklar bazı şirketler çok az olsa da bazı şirketler bünyesinde fazlaca olabiliyor. Dolayısıyla maaş konusunda bilgi sahibi olurken deneyim ve tecrübe mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

Azerbaycan’da İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Azerbaycan’da inşaat sektöründe iş arayanlar ve Azerbaycan yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak isteyen adaylar Bakü (başkent), Gence, Sumgayıt, Lenkeran, Şirvan ve Mingeçevir’deki iş imkanları ve iş olanaklarından faydalanabilirler. Buralar görece büyük şehirler olduklarından ve ekonomik hareketlilikleri daha fazla olduğundan buralarda iş bulmak ve işçi alımlarından yararlanmak daha kolaydır.

Azerbaycan’da inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları yerli şirketler ve yabancı şirketler bünyesinde farklılık göstermektedir. Diğer yandan yine çalışılan pozisyona ve işe göre de inşaat işçisi, inşaat elemanı ve inşaat usta ve kalfası maaşları farklılaşmaktadır. Genel bir değerlendirme yapılacak olursa yurtdışı inşaat işleri kapsamında Azerbaycan inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları 800 dolar ile 1500 dolar arasında yani 1300 AZN ile 2550 AZN arasında değişmektedir. Alt düzey pozisyonlardan üst düzey pozisyonlara çıktıkça maaşlar da artış göstermektedir. Diğer yandan inşaat sektöründe çalışan yerel işçi ve elemanların maaşları daha düşük olabilir.

İlgili Makaleler