Azerbaycan İnşaat İşçisi ve İnşaat Elemanı Maaşları

Azerbaycan'da Türk inşaat şirketleri. Azerbaycan'da inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları...

Türk inşaat şirketleri Azerbaycan‘da yoğun olarak önemli projelerde yer alıyor, inşaat, enerji, petrol, doğalgaz projelerini üstleniyorlar. Başta Bakü olmak üzere Azerbaycan’ın farklı şehirlerinde iş yapan inşaat şirketleri çok sayıda inşaat işçisi ve inşaat elemanı alımı yaparak istihdama da katkı sağlıyorlar.

Azerbaycan’da faaliyet gösteren inşaat şirketleri bünyesinde çalışmak isteyen ve Azerbaycan’da iş arayan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de Azerbaycan’da inşaat işçisi maaşlarının ne kadar olduğu.

Bilindiği üzere maaşlar çalışanın tecrübe ve deneyimine göre farklılık gösteriyor. Bu farklar bazı şirketler çok az olsa da bazı şirketler bünyesinde fazlaca olabiliyor. Dolayısıyla maaş konusunda bilgi sahibi olurken deneyim ve tecrübe mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

Azerbaycan’da İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Azerbaycan’da inşaat sektöründe iş arayanlar ve Azerbaycan yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak isteyen adaylar Bakü (başkent), Gence, Sumgayıt, Lenkeran, Şirvan ve Mingeçevir’deki iş olanaklarından faydalanabilirler. Buralar görece büyük şehirler olduklarından buralarda iş bulmak ve işçi alımlarından yararlanmak daha kolaydır.

Azerbaycan’da inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları yerli şirketler ve yabancı şirketler bünyesinde farklılık göstermektedir. Diğer yandan yine çalışılan pozisyona ve işe göre de işçi maaşlar farklılaşmaktadır. Genel bir değerlendirme yapılacak olursa Azerbaycan inşaat işçisi ve inşaat elemanı maaşları 800 dolar ile 1500 dolar arasında değişmektedir. Alt düzey pozisyonlardan üst düzey pozisyonlara çıktıkça maaşlar da artış göstermektedir.