Antalya OSB Teknopark İnşaatını Yöntem Yapı Üstlendi

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknopark İnşaatı Antalya inşaat firmalarından biri olan Yöntem Yapı A.Ş. tarafından ihalesi kazanılarak üstlenildi.

Bilindiği üzere Türkiye’de devlet organize sanayi bölgelerinde teknoparkların kurulmasına yönelik önemli projeler planlıyor ve yürütüyor. Farklı şehirlerde faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinde yer alacak teknoparkların tasarım, ürün geliştirme, yeni ürünlerin keşfi ve üretim konularında önemli katkılar sağlaması hedefleniyor. Son olarak Antalya OSB’de kurulması beklenen Antalya OSB Teknopark‘ının ön çalışmaları tamamlanarak inşaat süreci başlatıldı. Bu kapsamda Antalya inşaat projeleri içerisinde önemli bir projeye de start verilmiş oldu.

Antalya OSB Teknopark İnşaat Projesi

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni ürün geliştirme ve üretim aşamalarında önemli katkılar sağlaması amacıyla hayata geçirilecek alan ANTALYA OSB TEKNOPARK projesinde inşaat ve yapı aşamasına gelindi ve yapılan ihaleden sonra inşaat projesi süreci de başlamış oldu. Antalya’ya değer ve prestij katacak projelerden biri olarak görülen Teknopark projesi için Türkiye çapında bir kapalı teklif usulü ile bir ihale gerçekleştirildi ve söz konusu ihaleye toplamda 7 firma katıldı. Kapalı teklif sistemiyle gerçekleştirilen ihalede 11 kez fiyat düşüşü yapıldı ve sonuç olarak Antalya inşaat ve yapı firmalarından biri olan Yöntem Yapı A.Ş. inşaat şirketi ihale süreci içerisinde en düşük fiyat teklifini vererek ihaleyi alan firma oldu. Söz konusu Teknopark inşaat projesinin 1 yılda tamamlanarak 22 yılında çalışmaya başlaması planlanıyor.

Antalya OSB Teknopark’ı Yöntem Yapı Yapacak

12 firmanın dosya satın aldığı ve toplamda 7 firmanın katılımda bulunduğu ve fiyat teklifi verdiği Antalya OSB Teknopark inşaat projesinde en düşük fiyat teklifiyle Yöntem Yapı inşaat şirketi ihaleyi kazandı. Sonuç olarak Yöntem Yapı A.Ş. tarafından üstlenilecek inşaat projesinin 1 yılda tamamlanması ve 22 yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Yöntem Yapı inşaat firması söz konusu inşaat projesi kapsamında Antalya OSB Teknopark’ının ana hizmet binasını ve yerleşkesini inşa edecek. Teknopark’ın 22 yılında tam anlamıyla hizmet vermeye başlaması hedefleniyor.

Proje 52 Bin Metrekare Üzerinde Yer Alacak

Antalya’de ve aynı zamanda bölgede üretime ve ürün geliştirmeye önemli katkılar sağlaması planlanan ve aynı zamanda şehre ve bölgeye değer katacak projelerden biri olan ANTALYA OSB Teknopark toplamda 52 bin metrekare alan üzerinde yer alacak. Bunun 15 bin metrekaresinde projenini hizmet binası yer alacak. Geri kalan alanda ise atölye ve ofis dışında kendilerine ait üretim tesisi kurmak isteyen firmalara da yer tahsis yapılarak Teknopark sınırları içerisinde üretim yapabilme imkanı sağlanacak. Söz konusu Teknopark projesi sadece Antalya değil, Burdur, Isparta ve Afyon şehirleri için de oldukça büyük öneme sahip olacak.