Ant Yapı Rusya Moskova İnşaat Projesi

Ant Yapı yeni projeler. Ant Yapı Rusya, İngiltere, Türki Cumhuriyetler ve Amerika. Ant Yapı Rusya projeleri. Ant Yapı yurtdışı.

Rusya’da iş yapan Türk inşaat firmalarından biri olan ANT Yapı yeni bir projeye başlıyor. Söz konusu proje kapsamında toplamda 40 bin metrekare büyüklüğünde bir otel inşa edilecek. Otel projesi Rusya’nın başkenti Moskova’da hayata geçirilecek. ANT Yapı bugüne kadar Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alan OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü ve inşaatına devam edilen Domodedovo Havaalanı Terminal 2 binası olmak üzere hali hazırda mevcut projeleri vardı. Şimdi bunlara bir yenisi daha ekleniyor.

Yeni otel projesi 40 bin metrekare büyüklüğünde

Söz konusu otel projesi, 1905 metro istasyonuna yakın bir bölgede yer alacak ve toplam 40 bin metrekare büyüklüğünde olacak. Ant Yapı yeni projesinin adı Action 44 Otel-Ofis. Ant Yapı’nın Rusya’da modern mimari ve ileri mühendislik sistemleri ile inşa edeceği A sınıfı yeni projesinde; Shell&Core ofis, otel binası, kongre merkezi, otopark, restoran ve kafeler yer alıyor. Action 44 Otel- Ofis projesi; yer altında 3 katlı otopark, 11 katlı ofis ve 4 katlı otel binası olmak üzere toplam 15 kattan meydana geliyor.

Yeni nesil çevre dostu bir yapı

Moskova’da ofis anlayışına yeni soluk kazandıracak olan projenin en önemli özelliklerinden biri de çift çephe ile kaplı olması. Asıl cephenin üzerinde özel dış kaplama olarak yeşilliklerden oluşan dekoratif kafes sayesinde Action 44 sakinleri doğadan kopmadan teknolojinin konforunu yaşama olanağı bulacak. Dünyanın birçok ülkesinde benimsenen çevre dostu bina sertifikası BREEAM’in standartlarına uygun olarak tasarlanan Action 44 projesinin ana yükleniciliğini Ant Yapı üstleniyor.

Ant Yapı Rusya, Türki Cumhuriyetler, İngiltere ve Amerika’da iş yapıyor

Rusya’daki yeni projeyle ilgili olarak Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Ant Yapı olarak şu an yurt dışında başta Rusya olmak üzere Türki Cumhuriyetler, İngiltere ve yakın zamanda Amerika’da faaliyet gösteriyoruz. Moskova’da yeni başladığımız Action 44 Otel-Ofis projesinin yatırım değeri ise 57.500.000 USD. Mimari tasarımı açıdan bizi heyecanlandıran bu projeyi 2020 yılının sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. Bununla birlikte biri İngiltere’de diğeri Amerika’da olmak üzere yeni projelerimize başladık” dedi.