ANT Yapı Yurtdışı Rusya Türkmenistan Ukrayna

Ant Yapı yurtdışı projeler. Ant Yapı Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan...

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında inşaat alanında iş yapan Türk firmalardan biri olan Ant Yapı yurtdışı projelerine ara vermeden devam ediyor. Ant Yapı Rusya, Türkmenistan ve Ukrayna’da yeni inşaat projeleri için yatırım yapıyor.

ANT YAPI RUSYA, TÜRKMENİSTAN VE UKRAYNA

Bugüne kadar yurtdışında 50’nin üzerinde proje tamamlamış olan, 5 milyon metrekarelik inşaat yapan Ant Yapı, yurtdışı inşaat ve yapı projeleri konusunda da oldukça iddialı Türk inşaat firmalarından biri. Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan‘da iş yapan Türk şirketler arasında yer alan Ant Yapı toplam 3.30 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2.86 milyon metrekare alana sahip 30 adet proje gerçekleştiriyor. Diğer yandan şirket yurtdışı işleri kapsamında yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı da gerçekleştirerek yurtdışına işçi götüren firmalar arasında önemli bir yere sahip.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “90’lı yıllarda Rusya’da taşeron olarak başladığımız inşaat sektöründe, bugün Ant Yapı olarak Türkiye’de ve yurtdışında iş yapan en önemli Türk inşaat şirketleri arasında yer alıyoruz” dedi.

ANT YAPI RUSYA PROJELERİ

Ant Yapı’nın Rusya St. Petersburg’daki ilk projesi olma özelliği taşıyan Electro İş Merkezi’ni şehrin zorlu kış mevsimi koşullarına rağmen 18 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirten Okay, şöyle konuştu: “St. Petersburg‘un ilk A sınıfı ofis binası olan projemiz BREEAM’e layık görüldü. Bu ödül başarımızı tescillemesinin yanı sıra ekip olarak bundan sonra yapacağımız işler için motivasyonumuzu artırdı.”

ANT YAPI TÜRKİYE PROJELERİ

Yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketlerinden biri olan Ant Yapı, Türkiye’deki ilk ofisi Antplato’yu hayata geçirmek için Halkalı’yı tercih etti. İstanbul’un ‘yeni Maslak hattı’ olarak bilinen Basın Ekspres Yolu’nda toplam 35 bin metrekare inşaat alanında konumlanan proje 180 modüler birimden oluşuyor. Toplam yatırım değeri 50 milyon dolar olan Antplato’da 80 ila 172 metrekare büyüklüğünde iki farklı tipte ofis bulunuyor. Bu birimler kişisel tercihlere göre bin 32 metrekareye kadar genişletilebiliyor. Elektrikli araçların şarj edilebileceği alanlar sunan proje, yeşil kiralama modeliyle ofisin enerji tasarrufunu bireysel kullanıcıların kontrolüne vererek sürdürülebilir çalışma alanı sağlıyor.


Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı