AlmanyaYurtdışı İş

Almanya Yeni Yasa Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımları

Almanya yeni göç yasası. Almanya yurtdışı işçi ve eleman alımları. Hangi mesleklerden işçi alımı yapılıyor? Almanya'ya Avrupa Birliği dışından işçi alımı şartları neler?

Yurtdışı çalışma ve yurtdışı iş imkanları dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi Almanya. Birçok Türk vatandaşına ev sahipliği yapan Almanya yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımlarıya yurtdışı iş konusunda önemini konuyan ülkelerden de biri. Almanya’da çalışmak isteyen ve Almanya işçi alımından yararlanmak isteyenler için ülkede pek çok iş fırsatları mevcut. Özellikle son dönemde Almanya’ya yapılacak olan yurtdışı işçi alımlarının arttırılması söz konusu.

Kısaca Almanya yeni göç yasası doğrultusunda Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve Almanya’da çalışmak isteyenlere kapılarını açıyor, uygulama Mart ayında başlıyor. Yurtdışı iş arayan adaylar Almanya iş ilanlarına iş başvurusunda bulunarak Almanya işçi alımlarından ve iş imkanlarından yararlanabilirler.

Almanya Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımları

Bilindiği üzere son günlerde Almanya’ya yurtdışından yapılacak olan işçi ve eleman alımlarından arttırılması söz konusu ve bu durum da Almanya yurtdışı işçi alımlarına olan talebi arttırdı ve ülkeyi yurtdışında iş arayan, yurtdışında çalışmak isteyenlerin yoğun olarak talep gösterdiği ülkelerden biri haline getirdi. Ülkeye yapılan yurtdışı işçi alımları Almanya Göç Yasası kapsamında ve belirli bir sistem çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Ülke yurtdışından yapılacak olan işçi ve eleman alımı konusunda özellikle nitelikli ve beceri sahibi olan adayların alınmasına özen gösteriyor.

Almanya’ya AB Vatandaşı Olmayan İşçi Alımı

Almanya Parlamentosu’nda geçen yıl kabul edilen ancak bu yılın mart ayında uygulanmaya başlayacak olan yeni göç yasası kapsamında yurtdışı işçi alımı çerçevesinde Almanya Avrupa Birliği vatandaşı olmayan işçi ve eleman alımı gerçekleştirecek. Hali hazırda AB ülkelerinden işçi ve eleman alımı gerçekleştiren Almanya AB dışı ülkelerden işçi ve eleman alımıyla genç işgücünü ülkeye çekmeyi ve yaş ortalamasını düşürmeyi planlıyor. Almanya’da iş yapan şirketler belirli alanlarda çalıştıracak genç işçi ve genç elemanlar bulma sıkıntısı yaşadığından devlet bu sorunu yeni göç yasasıyla AB dışından genç iş gücü getirerek çözmeyi hedefliyor.

Hangi Mesleklerden İşçi Alımı Yapılıyor?

Şimdiye kadar uygulanan Almanya göç yasası ağır şartlara sahipti ancak yeni uygulamaya konulan göç yasasında şartlar hafifletildi. Bundan öncesinde Almanya işçi alımlarını özellikle belirli meslekler gurubunda gerçekleştirirken yeni göç yasasıyla birlikte meslek sınırlaması da kaldırıldı ve buna göre herhangi bir meslek gurubunda nitelik ve belge sahibi işçi adayları Almanya AB dışı işçi alımlarından yararlanabiliyor. Diğer yandan Almanya İş Bulma kurumu ve şartları da devreden çıkarılarak AB dışından işçi alımı daha da kolaylaştırıldı. En önemli şartlar arasında adayların meslek sahibi olması, meslek sahibi olan adayın niteliğini gösteren belge ve diplomasının bulunması ve almanca bilgisi olması. Konuyla ilgili yeni gelişmeleri sitemiz inşaatelemanı.com üzerinden yayınlama devam edeceğiz.

Almanya Yurtdışı İş Başvuru Formu Almanya İş Başvurusu

Almanya’da İş Yapan Firmalar ve Türk İnşaat Şirketleri

Almanya İnşaat İşçisi ve İnşaat Ustası Alımı İş İlanları

İlgili Makaleler