Alçı Levha Alçı Sıva Asma Tavan ve Alçıpan Ustası

Alçı uygulayıcısı, alçı sıva ustası, asma tavan ustası, kartonpiyer ustası, bölme duvar ustası ve alçı ustası arayan firmalar, iş ilanları.

İnşaat ve dekorasyon konusunda en önemli malzemelerden biri de alçıdır. Alçıdan yapılan ürünler olduğu gibi alçı ile yapılan uygulamalar da oldukça fazla. Alçı ile gerçekleştirilen uygulamalar alçı uygulayıcısı, alçı sıva ustası, asma tavan ustası, kartonpiyer ustası, bölme duvar ustası veya alçı ustası tarafından yapılır. Söz konusu elemanlar alçı ve alçı işlemlerinin uygulanmasında tecrübe ve bilgi birikimine sahip işin ehli kişilerdir. Yapı ve inşaat işlerinde alçı yoğun bir şekilde kullanılan bir malzeme olduğunda söz konusu alanlarda alçı işlerini yapılması için şirketler alçı ustası, alçı işçisi, asma tavan ustası ve alçı uygulayıcıları alımı yapmaktadır ve bünyelerinde bu işçileri çalıştırmaktadır.

Alçı Ustası ve Alçı ve Asma Tavan Ustası

Alçı uygulayıcısı, alçı sıva ustası, asma tavan ustası, kartonpiyer ustası, bölme duvar ustası veya alçı ustası, iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, alçı levha uygulama öncesi hazırlık işlemlerini yürüten, alçı levha ile asma tavan, bölme duvar, duvar giydirme ve bu imalatlarda gerekli alçı işlemlerini yapan, iş sonu kontrolleri ile temizlik işlemlerini ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.

Alçı uygulayıcısı veya alçı ustasının çalışma ortamı açık, kapalı ve tozlu olabilir. Alçı uygulayıcısı, alçı sıva ustası, asma tavan ustası, kartonpiyer ustası, bölme duvar ustası veya alçı ustası yüksekte çalışma yapması ve uzun süre ayakta kalması gerekebilir. İşin gereğine göre çalışma sürecinde kendi meslektaşları ve iş sahibi ile iletişim içerisinde çalışır. Mesleğin icrası esnasında iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini gerektiren kaza ve yaralanma riskleri bulunmaktadır.

Alçı Ustası, Alçı İşçisi ve Uygulayıcısı Arayan Firmalar

Alçı ustası ve işçisinin çalışabileceği en iyi şirketler inşaat, yapı ve dekorasyon şirketleridir. Alçı işlerinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı şirketler alçı ustası ve alçı elemanları aramaktadırlar. Türkiye’de inşaat, müteahhitlik ve dekorasyon işlerinin ne kadar yoğun olduğu göz önünde bulundurulduğunda alçı ustası ve alçı işçisi arayan ve alçı uygulayıcısı alımı yapan şirketlerin de ne kadar çok olduğu ortaya çıkmaktadır. Alçı uygulayıcısı, alçı sıva ustası, asma tavan ustası, kartonpiyer ustası, bölme duvar ustası veya alçı ustası işçisi alımı yapan ve arayan şirketlerin iş ilanlarına yazılı ve internet kaynaklarından ulaşmak mümkün olabilir. Yurtiçi inşaat ve dekorasyon şirketleri yanında yurtdışı alçı ustası ve alçı elemanı olarak çalışmak için yurtdışı alçı ustası iş ilanlarını araştırabilir veya yurtdışı işçi arayan ve işçi alımı yapan inşaat şirketlerine mesleğinizle ilgili genel iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Alçı Ustası ve Alçı İşçisinin Yaptığı İşler

İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin önlemleri almak. Uygulama öncesi hazırlık yapmak. Kaliteli bir iş için teknik prosedürleri uygulamak. Alçı ve alçı ürünlerinin uygulaması için hazırlık yapmak. Yüzey kontrolü ve bununla ilgili düzenlemeler. Kot atmak. Galvaniz kaplı profillerle asma tavan taşıyıcı sistemi yapmak. Asma tavan için yalıtım malzemesini yerleştirmek. Alçı levhaları galvaniz kaplı profillere vidalamak. Galvaniz profiller ile bölme duvar taşıyıcı sistemler. Bölme duvara yalıtım malzemesi yerleştirme. Köşe profili yerleştirme. Giydirme duvar taşıyıcı sistemleri uygulama. Derz dolgusu uygulanması. Perdah alçısı yapılması.

Açı ustası arayan şirketler. Asma tava ustası iş ilanları. Yurtdışı alçı ustası ve yurtdışı asma tavan ustası. Alçı ustası arayan yurtiçi ve yurtdışı inşaat ve dekorasyon şirketleri. Alçı ustası arayanlar. Alçıpan ustası arayan firmalar. Asma tavan ustası arayanlar. Alçı sıva ustası arayanlar. 

1 YORUM

  1. yurtdışı boyacı arayan firmalarda yurtdışı işlerde çalışabilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz