İnşaat Firmaları

Akfen Holding ve Akfen İnşaat Şirketi

Akfen Holding ve Akfen İnşaat projeleri. Şirket profili...

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde değer yaratma misyonuyla hareket eden Akfen Holding, yüksek büyüme potansiyeli gördüğü sürdürülebilir alanlardaki uzun vadeli yatırım kararlarıyla yeni sektörlerin doğmasına da yol açarak Türkiye’nin iktisadi ve beşeri kalkınmasında etkili olan lider bir altyapı platformudur. Akfen Holding ve Akfen İnşaat çoğunluğu yurtiçinde olmak üzere yurtdışı projeler de üretmekte yapmış olduğu işçi ve personel alımı ile istihdama da önemli katkı sağlamaktadır.

Akfen Holding ve Akfen İnşaat Şirketi

Akfen’in faaliyet konusu; havalimanları yönetimi ve operasyonları, inşaat, deniz limanı işletmeciliği, deniz ulaşımı, su dağıtım ve atık su hizmetleri, enerji ve gayrimenkul gibi endüstri kollarında faaliyet gösteren bağlı ortaklık ve iştiraklerine yatırım yapmak, idare ve koordinasyonunu sağlamaktır. Holding, Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., PSA International, Souter Investments LLP, Kardan N.V, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC) ve IFM Investors gibi ulusal ve uluslararası tanınmış müteşebbis ortaklarla beraber ortaklıklar işletmektedir. Akfen Holding’in dünyanın başlıca otel zincirlerinden olan ACCOR S.A. ile Türkiye’de yapılacak Novotel ve İbis otel markaları için stratejik işbirliği mevcuttur.

Yönetim yapılanması, insan kaynakları potansiyeli ve ödün vermeden sürdürdüğü şeffaflık politikasıyla Türkiye’nin örnek topluluklarından biri olan Akfen Holding, büyümeye ve Türkiye’nin değerlerini çoğaltmaya devam etmektedir. Akfen Grup şirketi olan Akfen Altyapı Danışmanlık A.Ş. 2015 yılında Akfen Holding’den devralmış olduğu Akfen İnşaat’ın çatı holdingi konumundadır. Akfen İnşaat mevcut durumda, Kamu Özel Sektör İşbirliği ile yapılan (PPP) hastaneler, yurt, residans projeleri ve Akfen Holding’in enerji yatırımları inşaatlarını gerçekleştirmektedir.

Şirket bugüne kadar üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı inşaatlarının yapımı da dahil olmak üzere birçok projeyi başarıyla tamamlamış, 35 yıldan fazla bir sürede toplamda 2.5 milyar ABD Doları tutarında inşaat projesini tamamlamıştır. Akfen’in inşaat tecrübesi grup faaliyetlerine önemli katkılar sağlarken, sürekli büyüyen Türkiye ekonomisinin itici gücü olarak önemli bir rol oynamıştır. Akfen Holding ve Akfen İnşaat yurtiçi ve yurtdışı işçi ve eleman alımı ile de istihdama da önemli katkı sağlamaktadır. Şirket personel ve işçi alımı kapsamında binlerce kişiye yurtiçi ve yurtdışı iş imkanları vermektedir.

Akfen İnşaat’ın faaliyet alanları arasında üstyapı inşaatları, havaalanı terminalleri ve bağlı altyapı inşaatları, doğalgaz boru hatları-dağıtım sistemleri, hastaneler, okullar, endüstriyel tesisler, hidroelektrik-termal sektörlerde enerji projeleri, su dağıtım, çevre koruma, kanalizasyon sistemleri ve atık su arıtma hizmetleri ile bulunmaktadır. Güçlü ilişkiler ağı yaratarak her alanda dünya çapında söz sahibi olan ortaklarla yoluna devam eden Akfen’in hayata geçirdiği bu inşaat projelerindeki ortakları da yurtiçi ve yurtdışındaki ününü sağlamlaştırmasını sağlayan ulusal veya bölgesel hükümetler veya başlıca yerel sanayi gruplarıdır.

Akfen İnşaat Üstyapı İnşaat Projeleri

Akfen İnşaat, üstyapı inşaat alanı olarak bakıldığında toplu konut, lüks konut, otel, alışveriş merkezi, hastane, okul, kütüphane, lojman ve askeri binaların inşasından oluşan geniş bir yelpazede, projelendirme, mühendislik ve inşaat işlerine yönelik hizmet vermektedir.

Akfen İnşaat Havalimanı İnşaatları

Bugüne kadar birçok havaalanı projesinde terminaller, pist, taksirut, apron, kapalı otopark ve diğer tüm yardımcı binaları ile birlikte anahtar teslimi inşaatını başarı ile tamamlayan Akfen İnşaat, yeni projelerle bu alanda hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Akfen İnşaat Çevre Koruma ve Altyapı Projeleri

Arıtma tesisleri, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri, çelik ve PE boru doğalgaz hatları ve enerji nakil hatları kurulması ve işletmeye alınmasına ilişkin projeler Akfen İnşaat’ın deneyimi ve uzman kadroları tarafından hayata geçirilmektedir.

Akfen İnşaat Endüstriyel Projeler

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel tesisleri için çeşitli büyüklük ve kapsamda endüstriyel projeleri gerçekleştiren Akfen İnşaat, pompa istasyonları, ısı santralları, çelik konstrüksiyon yapılardan oluşan müstakil projeleri de başarıyla tamamlamıştır.

İlgili Makaleler