2019 yurtdışı işçi alımı ve işçi götüren Türk inşaat firmaları

Yurtdışı işçi alımı ve yurtdışına işçi götüren Türk inşaat firmaları 2018.

Özellikle son yıllarda Türkiye’den birçok şirket yurtdışı iş kapasitesini arttırarak farklı ülkelerde iş yapmaya başladı. Bunlar arasında ilk sırada ise tabiki Türk inşaat firmaları yer alıyor.

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına işçi götüren Türk inşaat şirketlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla ancak buna hızla yenileri de ekleniyor. Firmalar yurtdışı işleri kapsamında Avrupa ve Orta Doğu gibi birçok bölgede farklı ülkelerde mevcut inşaat ve yapı projelerine devam ederken diğer yanda da yeni yapı projeleri üstleniyorlar.

Türk inşaat firmalarının yurtdışı iş kapasitesi arttıkça bu alanda yurtdışı iş ilanları sayısı ve yurtdışına işçi alım oranı da artıyor. Firmalar projeler için çok sayıda yurtdışı işçi alımı yapıyor. Daha iyi maaş ve yurtdışı tecrübeleri ise yurtdışına işçi olarak gitmek isteyen kişiler için en önemli artılar arasında.

Yurtdışına işçi götüren firmalar en fazla Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Katar, Libya, Irak, Bulgaristan, Ukrayna, Umman, Dubai ve Fas’a yurtdışı işçi alımı yapıyorlar.

Aşağıda yurtdışında çeşitli ülkeler bazında en fazla iş yapan Türk inşaat firmaları yer alıyor. Yurtdışı iş ilanları ve yurtdışı işçi alımı kapsamında farklı ülkelere işçi olarak gitmek isteyen adaylar inşaat şirketlerinin web siteleri üzerinden iş başvurusu yapabilecekleri gibi yine İŞKUR yurtdışı iş ilanları bölümünde araştırma yapabilir gerekli şartları taşıdıkları takdirde İŞKUR yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

YURTDIŞI İŞÇİ ALIMI YAPAN TÜRK İNŞAAT FİRMALARI

ENKA İNŞAAT (Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi – AVM, Leningradsky AVM, Naberezhnaya Kule Ofis Binası vd.)
RÖNESANS İNŞAAT (Rusya Petesburg AVM, Kazakistan ve Ukrayna’da inşaat.)
GAMA İNŞAAT (Özbekistan Buhara Rafinerisi, Libya Gaz Ünitesi, Malezya Çimento Fab.)
TEKFEN İNŞAAT (BTC Liman Terminali, Azerbaycan Doğalgaz Boru Hattı.)
YÜKSEL İNŞAAT (Özbekistan Şeker Fab., S. Arabistan Güç Ün., Romanya Karayolu.)
BAYTUR İNŞAAT (Katar ulusal kütüphane, Taşkent Havaalanı rehabilitasyonu, Dubai Palmiye Adası inşaatı, Katar İslami Sanat Müzesi.)
NUROL İNŞAAT (Gümüşhane Kürtün Barajı, Bahçeşehir Uzay Şehir, Ankara Sheraton Otel Kongre Merkezi.)
CENGİZ İNŞAAT (Ankara-İstanbul hızlı tren, Erbil Havalimanı, Sofya çevreyolu.)
STFA İNŞAAT (Libya Enerji Nakil Hattı, Dubai Jumeriah Beach evleri inşaatı, Pakistan Türkiye Büyükelçiliği, Umman Karayolu, S. Arabistan’da tünel.)
GAP /Çalık Grubu İNŞAAT (Türkmenistan Amonyum ve Üre Fabrikası ile çimento fabrikası.)
YAPI MERKEZİ İNŞAAT (Sudan El Mek Nimir Köprüsü, Dubai ve İzmir Metrosu.)
HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT (Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası, Rusya Kayak Tesisi.)
KOLİN İNŞAAT (Azerbaycan Bağırov köprü ve yol)
MAK-YOL İNŞAAT (Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol
genişletme inşaatı.)
DOĞUŞ İNŞAAT (Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.)
SUMMA İNŞAAT (Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.)
SOYAK İNŞAAT (Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.)
ALARKO İNŞAAT (Türkmenistan Polypropylene Fabrikası, İran LPG saklama tankı, Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.)
RASEN İNŞAAT (Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.)
KAYI İNŞAAT (Rusya’da Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis.)
ESER İNŞAAT (Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.)
AS-KA İNŞAAT (Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.)