2020 Yurtdışı İşçi Alımı ve İşçi Götüren Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışı işçi alımı ve yurtdışına işçi götüren Türk inşaat firmaları. Yurtdışında iş yapan ve yurtdışı eleman arayan inşaat şirketleri.

Özellikle son yıllarda Türkiye’den birçok şirket yurtdışı iş kapasitesini arttırarak farklı ülkelerde iş yapmaya başladı. Yurtdışında iş yapan şirketler arasında Türk inşaat firmaları ilk sırada yer alıyor. Yurtdışında iş yapan söz konusu birçok Türk inşaat şirketi, yurtdışında önemli işlere imza atarken diğer yandan da yurtdışına çalışma, yurtdışı iş fırsatlarını ve yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyen kişiler için olanakları yaratıyor.

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına işçi götüren Türk inşaat şirketlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla ancak buna hızla yenileri de ekleniyor. Türk inşaat firmaları yurtdışı işleri kapsamında Avrupa ve Orta Doğu gibi birçok bölgede farklı ülkede mevcut inşaat ve yapı projelerine devam ederken diğer yanda da yeni yurtdışı inşaat projeleri üstleniyorlar.

Yurtdışı İşçi Alımı ve İşçi Götüren Türk İnşaat Firmaları

Türk inşaat firmalarının yurtdışı iş kapasitesi arttıkça bu alanda yurtdışı iş ilanları sayısı ve yurtdışına işçi ve eleman alımı da artıyor. Türk firmalar yurtdışı inşaat projeleri için çok sayıda yurtdışı işçi alımı yapıyor. Daha iyi maaş ve yurtdışı tecrübeleri ise yurtdışına işçi olarak gitmek isteyen kişiler için en önemli artılar arasında. Yurtdışına işçi götüren firmalar en fazla Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Katar, Libya, Irak, Bulgaristan, Ukrayna, Türkmenistan, Kuveyt, Moldova, Cezayir, Libya, Umman, Dubai, Afganistan, Pakistan ve Fas’a yurtdışı işçi alımı yapıyorlar. Kısacası yurtdışı eleman arayan firmalar belli başlı ülkelerde konumlanmış durumda. Şirketler yurtdışı inşaat işleri için en fazla, kaynakçı, elektrikçi, inşaat işçisi, inşaat kalfası, boyacı, tesisatçı, iş makinesi operatörü, inşaat teknikeri, fayansçı, montaj elemanı gibi kategorilerde işçi götürüyor.

Aşağıda yurtdışında çeşitli ülkeler bazında en fazla iş yapan Türk inşaat firmaları yer alıyor. Yurtdışı iş ilanları ve yurtdışı işçi alımı kapsamında farklı ülkelere işçi olarak gitmek isteyen adaylar inşaat şirketlerinin web siteleri üzerinden iş başvurusu yapabilecekleri gibi yine İŞKUR yurtdışı iş ilanları bölümünde araştırma yapabilir gerekli şartları taşıdıkları takdirde İŞKUR yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Türk İnşaat Firmaları

ENKA İNŞAAT (Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi – AVM, Leningradsky AVM, Naberezhnaya Kule Ofis Binası vd.)

RÖNESANS İNŞAAT (Rusya Petesburg AVM, Kazakistan ve Ukrayna’da inşaat.)

GAMA İNŞAAT (Özbekistan Buhara Rafinerisi, Libya Gaz Ünitesi, Malezya Çimento Fab.)

TEKFEN İNŞAAT (BTC Liman Terminali, Azerbaycan Doğalgaz Boru Hattı.)

YÜKSEL İNŞAAT (Özbekistan Şeker Fab., S. Arabistan Güç Ün., Romanya Karayolu.)

BAYTUR İNŞAAT (Katar ulusal kütüphane, Taşkent Havaalanı rehabilitasyonu, Dubai Palmiye Adası inşaatı, Katar İslami Sanat Müzesi.)

NUROL İNŞAAT (Gümüşhane Kürtün Barajı, Bahçeşehir Uzay Şehir, Ankara Sheraton Otel Kongre Merkezi.)

ESTA İNŞAAT (Rusya’da iş yapan Türk inşaat firmaları arasında)

CENGİZ İNŞAAT (Ankara-İstanbul hızlı tren, Erbil Havalimanı, Sofya çevreyolu.)

STFA İNŞAAT (Libya Enerji Nakil Hattı, Dubai Jumeriah Beach evleri inşaatı, Pakistan Türkiye Büyükelçiliği, Umman Karayolu, S. Arabistan’da tünel.)

GAP / Çalık Holding İNŞAAT (Türkmenistan Amonyum ve Üre Fabrikası ile çimento fabrikası.)

YAPI MERKEZİ İNŞAAT (Sudan El Mek Nimir Köprüsü, Dubai ve İzmir Metrosu.)

HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT (Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası, Rusya Kayak Tesisi.)

KOLİN İNŞAAT (Azerbaycan Bağırov köprü ve yol)

MAK-YOL İNŞAAT (Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol genişletme inşaatı.)

DOĞUŞ İNŞAAT (Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.)

SUMMA İNŞAAT (Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.)

SOYAK İNŞAAT (Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.)

ALARKO İNŞAAT (Türkmenistan Polypropylene Fabrikası, İran LPG saklama tankı, Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.)

RASEN İNŞAAT (Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.)

KAYI İNŞAAT (Rusya’da Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis.)

ESER İNŞAAT (Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.)

AS-KA İNŞAAT (Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.)

AKFEN İNŞAAT (Yurtdışında iş yapan önemli Türk inşaat şirketlerinden biri)

inşaatelemanı.com