Yurtdışı Yurtiçi İş Makinesi Operatörü Arayan Firmalar

Yapı ve inşaat sektörü dendiğinde iş makinelerinin önemi ortadadır. Bu doğrultuda iş makinesi operatörleri de vazgeçilmezdir. Dolayısıyla inşaat ve yapı firmaları bünyelerinde çalıştırmak üzere iş makinesi operatörü alımı yapmaktadırlar.

Yurtiçi inşaat firmalarının iş makinesi operatör alımı yapmaları bir yana yurtdışında iş yapan birçok türk firma da Türkiye’den iş makinesi operatörü olarak işçi alımı yapmaktadır.

İş makinesi operatörü nedir?
İş Makinasını yaptığı iş ve özelliğine uygun emniyetli ve verimli kullanan, iş makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir.

Peki iş makinesi operatörlerinin kullandıkları iş makineleri sınıflandırması nedir?

İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ
Kazı Makineleri (Ekskavatör), Yükleyiciler, Kazıcı-Yükleyiciler (Bekoloder), Dozerler, Greyderler, Damperli Kamyonlar, Skreyperler, Mini Yükleyiciler, Beton Transmikseri, Beton Pompası
ENDÜSTRİYEL MAKİNE OPERATÖRÜ
Forkliftler, Temizlik Makineleri, Kompresörler, Jeneratörler, İstif Makineleri
YOL VE ASFALT MAKİNESİ 
Finişerler, Yol Silindirleri, Frezeler

Yurtiçi ve yurtdışı işçi alımı kapsamında iş makinesi operatörü arayan firmaların iş ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar söz konusu firmaların ilanlarına ilan siteleri üzerinden ulaşabilir ve uygun gördükleri iş ilanlarına iş başvurusu yaparak gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı iş makinesi operatörü alımlarını değerlendirebilirler.