Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar? | insaatelemani.Com 2017

Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?

12 Ocak 2017 Perşembe |

Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

maas_insaat_iscisi

Geçmişten günümüze birçok türk firma yurtdışında yapı ve inşaat işleri yaparak iş proje sayılar ile kapasitelerine muazzam noktalara taşıdılar. Bugün birçok türk inşaat firması Rusya, Libya, Türkmenistan, Azerbaycan, Irak, Ukrayna, Moldova, Suudi Arabistan, Romanya, Katar gibi birçok ülkede inşaat projeleri yapıyorlar. Söz konusu inşaat firmaları yurtdışında faaliyet gösterirken bir yandan da Türkiye’den yurtdışı eleman ve işçi alımı yaparak istihdama da katkıda bulunuyorlar.

Türkiye’den yurtdışı işçi ve eleman alımlarından yararlanarak yurtdışına inşaat işçisi olarak gitmek isteyen adayların en fazla merak ettikleri soruların başında maaşlar geliyor. Peki ama yurtdışında inşaat işçisi ne kadar maaş alıyor? Maaşla ne durumda?

Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?
Öncelikle belirtmek gerekiyor ki yurtdışı inşaat işçisi maaşları söz konusu türk inşaat firmasının iş yaptığı ülkeye göre değişiyor. Diğer yandan hangi kategoride gittiğiniz ve hangi işi yapacağınız da inşaat işçisi maaşı konusunda önemli noktalar. Ancak genel olarak günümüzde yurtdışı inşaat işçisi maaşları 2500$ ile 3500$ arasında değişmekte. Örnek vermek gerekirse bugün Libya‘da bir inşaat işçisi 3500 dolar maaş almaktadır. Mısır‘da ya da Tunus‘ta inşaat işçisi maaşı 2500 dolar civarındadır. Rusya’da yurtdışı işçi maaşları 2000 dolar civarında bulunuyor.

Yurtdışında iş yapan türk firmalar yurtiçinde yurtdışı işçi alımı yaparken önemli bir maliyet hesaplaması yapıyorlar. Kısacası maaş dışında işçinin yurtdışındaki çalışma bölgesine getirilmesi, resmi işlemlerin yapılması ve burada birçok giderinin söz konusu firma tarafından karşılanması şirketlere büyük bir maliyet de getiriyor.

Kısaca özetlemek gerekirse yurtdışında işçi maaşları ortalama olarak 2 bin dolar ile 4 bin dolar arasında değişiyor. Hangi ülkede hangi türk firmada çalıştığınız ve ne iş yaptığınız işçi maaşı skalasında farklılığın ana unsurları olarak ön plana çıkıyor.

yurtdisina isci calistiran Sirketler, yurtdışı maaşları 2017 inşaat şirketleri, rusyada inşaat işçisi maaşları, yurt dışına hangi firma kalipci goturuyor, yurt disinda insaat iscileri ne kada maas aliyor


Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?


iş başvurusu, iş başvuru formu, türk firmalar, rusya, türkmenistan, katar, işkur, yurtdışı işçi alımı, mobilyacı, demirci, aşçı, şoför, kalıpçı, makine operatörü, ekskavatör, sıvacı, boyacı, şantiye şefi, elektrikçi
Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Comments are closed.

Yeni İlan ve Haberler

Katar ve Türkiye Arasında İş Hacmi Artıyor
Rönesans Holding Hollanda'da İş Yapacak
Ant Yapı Rusya, Türkmenistan, Amerika ve İngiltere'de iş yapıyor
Yurtdışı iş: aşçı, garson, komi, barmen, elektrikçi, tesisatçı, kaynakçı, boyacı...
Libya'da yurtdışı işçi maaşları ne kadar?
En Fazla İnşaat Elemanı Alımı Yapan Firmalar
Rönesans İnşaat 2017 personel işçi alımı, iş başvurusu
Doğuş İnşaat yurtdışı işçi alımı iş ilanları 2017
Tekfen İnşaat Yanbu - Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek
Peker İnşaat Yurtdışına Açılmayı Planlıyor
2017'de Rusya ve Avrupa'da Türk Şirketler
ENKA İNŞAAT Libya ve Irak Eleman Alımı İş Başvurusu
NATA İnşaat Türkmenistan İşçi Eleman Alımı
SUMMA İnşaat Libya Teknik Ressam Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Kalite Kontrol Şefi Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Ofis Mimarı Eleman Alımı
Limak İnşaat Ukrayna'da iş yapacak
NATA İnşaat Türkmenistan Yurtdışı Eleman İşçi Alımı
SUMMA İnşaat Libya İnce İşler Şefi Eleman Alımı
Rusya'daki Türk İnşaat Şirketlerinde Son Durum