Türk İnşaat Firmaları Katar ve Rusya’da Önemli İşler Yapacak | insaatelemani.Com 2017

Türk İnşaat Firmaları Katar ve Rusya’da Önemli İşler Yapacak

1 Şubat 2015 Pazar |

Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

2018 ve 2022 Dünya Kupası’nı organize edecek Rusya ve Katar, yapılacak yatırımlar için Başbakan Erdoğan aracılığıyla Türk şirketlerine çağrıda bulundu. Erdoğan’la telefonda görüşen her iki ülkenin lideri de ‘Türk firmaları bizim için önemli. Projelerde onlara büyük görev düşecek’ mesajı verdi.

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarının başında gösterilen Dünya Kupası’nın 2018’de Rusya’da, 2022’de ise Katar’da yapılacak olması, Türk inşaat firmalarını umutlandırırdı. İlk kez açıklanan ‘100 milyar dolarlık yatırım’ haberi Türk müteahhitlik firmalarına büyük bir iş fırsatı olarak yorumlandı.

Projeleri gözden geçirip yeni bağlantılar kurmaya hazırlanan firmalara en büyük doping ise Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan geldi. Başbakan Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Medyedev ve Katar Emiri Ahmed Bin Halife’yi telefonla arayarak tebriklerini iletti. Telefon konuşmasının ana unsurunu ise organizasyonlar için yapılacak büyük ölçekli yatırımlar oluşturdu. Her iki lider de Türk şirketlerinin ülkeleri için önemli olduğuna vurgu yaptı.

DEİK Avrasya İş Konseyi Başkanı Tuğrul Erkin, Türk inşaat firmalarının Rusya’da hakimiyeti olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: ‘Türk firmalar Rusya’da basıt inşaatları çoktan geçti. Büyük ihaleleleri kazanıp, teknoloji gerektiren projelere imza atıyorlar. Bu nedenle Dünya Kupası ile oluşacak dev pazarda büyük potansiyelimiz olduğunu, yüzde 35 pay alacağımızı düşünüyorum.

Rönesans Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Önder Sürenkök, uluslar arası bir inşaat firması olarak tüm dünyadaki gelişmeleri takip ettiklerini belirterek, ‘Biz Rusya’da oldukça güçlüyüz. Çıkacak tüm fırsatları değerlendiririz’ diye konuştu.

DEİK Türk-Katar İş Konseyi Başkanı ve Yüksel İnşaat CEO’su Emin Sazak, Yüksel inşaat’ın Katar’da en büyük işi yapan Türk firmalarından biri olduğunu hatırlatarak, ‘Biz şu anda orada 450 milyon dolarlık bir yol projesine imza atıyoruz. Türk firmaları Rusya ve Katar’da çok aktif. Sadece stadyum inşaatlarında değil, otel, konaklama tesisleri gibi farklı projelerde de çok aktif olacağımıza inanıyorum’ diye konuştu.

Türk şirketleri her iki pazarda da son derece iddialı. Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) verilerine göre Rusya’da 44, Katar’da 13 Türk şirketi faaliyette. Bu şirketler arasında Baytur, Akfen, Yüksel İnşaat, Enka ve Gama bulunuyor.

katarda iş yapan türk firmaları, içtaş inşaat rusya iş başvurusu, baytur inşaat, katar inşaat firmaları, rönesans katar


Türk İnşaat Firmaları Katar ve Rusya’da Önemli İşler Yapacak


iş başvurusu, iş başvuru formu, türk firmalar, rusya, türkmenistan, katar, işkur, yurtdışı işçi alımı, mobilyacı, demirci, aşçı, şoför, kalıpçı, makine operatörü, ekskavatör, sıvacı, boyacı, şantiye şefi, elektrikçi
Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Gönderi Yap

Yeni İlan ve Haberler

Katar ve Türkiye Arasında İş Hacmi Artıyor
Rönesans Holding Hollanda'da İş Yapacak
Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?
Ant Yapı Rusya, Türkmenistan, Amerika ve İngiltere'de iş yapıyor
Yurtdışı iş: aşçı, garson, komi, barmen, elektrikçi, tesisatçı, kaynakçı, boyacı...
Libya'da yurtdışı işçi maaşları ne kadar?
En Fazla İnşaat Elemanı Alımı Yapan Firmalar
Rönesans İnşaat 2017 personel işçi alımı, iş başvurusu
Doğuş İnşaat yurtdışı işçi alımı iş ilanları 2017
Tekfen İnşaat Yanbu - Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek
Peker İnşaat Yurtdışına Açılmayı Planlıyor
2017'de Rusya ve Avrupa'da Türk Şirketler
ENKA İNŞAAT Libya ve Irak Eleman Alımı İş Başvurusu
NATA İnşaat Türkmenistan İşçi Eleman Alımı
SUMMA İnşaat Libya Teknik Ressam Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Kalite Kontrol Şefi Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Ofis Mimarı Eleman Alımı
Limak İnşaat Ukrayna'da iş yapacak
NATA İnşaat Türkmenistan Yurtdışı Eleman İşçi Alımı
SUMMA İnşaat Libya İnce İşler Şefi Eleman Alımı