Türk Firmalar Yurtdışı Eleman Alımına Devam Edecek | insaatelemani.Com 2017

Türk Firmalar Yurtdışı Eleman Alımına Devam Edecek

2 Ocak 2015 Cuma |

Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Yurtdışı müteahhitlik sektörü 1972’den bugüne kadar 83 ülkede yaklaşık 178,3 milyar dolar değerinde 5.630 proje üstlenmiştir. 2010 yılında; toplam 34 ülkede 324 proje yapılmıştır. Bir projenin ortalama bedeli yaklaşık 47 milyon dolar olmuştur.

Yurt dışı müteahhitlik hizmetleri sektörü, ülkemizin yetişmiş insan gücü, teknik birikimi ve teknolojiye adaptasyonu, iş deneyimi ve disiplini, coğrafi konumu, bölge ülkeleri ile siyasi ve kültürel yakınlığı gibi avantajlarının kullanılması ve kamu kuruluşları ile özel sektör arasındaki koordinasyon, işbirliği ve ortak hareket etme bilincinin sağlam bir şekilde yerleştirilmesi sayesinde 1972’den bugüne kadar 83 ülkede yaklaşık 178,3 milyar dolar değerinde 5630 proje üstlenmiştir.

Dünya hizmet ticaretinin en önemli kalemlerinden olan inşaat sektörü, 2008 yılı ikinci yarısından itibaren tüm dünyada hissedilen küresel kriz öncesi, gelişen ülke ekonomilerinin altyapı ve üstyapı yatırımlarına daha fazla pay ayırması nedeni ile hızlı bir büyüme sürecine girmişti. Küresel krizin etkisiyle dünyadaki tüm mal ve hizmet kalemlerinde yaşanan talep düşüklüğü dünya müteahhitlik hizmetleri ticaretini de olumsuz yönde etkilemiştir.

Türk müteahhitleri, özellikle Bağımsız Devletler Topluluğunda, daha sonra Orta Doğu ve Afrika’da büyük projelere başarıyla imza atmaktadır. Avrupa’da İrlanda haricinde Batı Avrupa bölgesinde nispeten daha az iş yapılmış olup, müteahhitlik hizmetleri yoğunlukla Balkan ülkelerinde gerçekleştirilmektedir. Bu ülkelerin başında Romanya, Bulgaristan ve Makedonya gelmektedir.

Şu ana kadar olduğu gibi Türk inşaat firmaları 2015 yılında ve sonraki yıllarda da güçlü imajları ile yurtdışında projeler üstlenmeye devam edecek ve bu kapsamda Türkiye’den eleman ve işçi alımı yaparak yurtdışında istihdam yaratmaya devam edecektir. Kısacası yurtdışında iş arayan ve yurtdışına çalışmak için gitmek isteyen adaylar için Türk inşaat firmaları bünyesinde birçok iş fırsatı mevcut ve var olmaya da devam edecek.

Diğer yandan yurtiçinde de inşaat sektörü istihdamda lokomotif olmaya devam ediyor. Yılın tamamında inşaat sektörünün yanı sıra, yapı malzemeleri sanayi üretimi ve yapı malzemeleri iç pazarında da büyümenin, Türkiye’nin genel büyüme rakamlarını 2-3 kat üzerinde olması bekleniyor. Konut sektöründe bu yıl satışlar geçen yılın gerisinde kaldı. Buna karşın inşaat sektörü istihdamını artırıyor. 2014 yılı ilk yarısı sonunda inşaat sektöründe istihdam 1.95 milyon ile geçen yılın aynı döneminin 111 bin kişi üzerinde. Rakamlar da sektörün Türkiye için oldukça önemli bir istihdam kaynağı olduğunu gözler önüne seriyor. Kısacası; 2015 yılının bu yıl seçim sürecinin olması, gerek alt gerekse üst yapı yatırımlarının ön plana çıkmasını sağlayacak. Bu da sektörün büyüme hızını arttırırken, gayrimenkul sektörü de bu hızdan nasibini alacak.

yurt dışındaki firmalara eleman alımı şoför, sumo İnşaat yurtdışı ekskavatör operatörü tercih


Türk Firmalar Yurtdışı Eleman Alımına Devam Edecek


iş başvurusu, iş başvuru formu, türk firmalar, rusya, türkmenistan, katar, işkur, yurtdışı işçi alımı, mobilyacı, demirci, aşçı, şoför, kalıpçı, makine operatörü, ekskavatör, sıvacı, boyacı, şantiye şefi, elektrikçi
Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Gönderiler

  1. muzaffer soysal diyor ki:

    sitede yayınlanacak olan yurtdışı inşaat işçi alımlarından haberdar et

  2. muhammed diyor ki:

    alçı boya dekorasyon ustasıyım yurt dısında iş arıyorum özellikle azerbaycan türkmenıstan özbekıstan olabılır

Gönderi Yap

Yeni İlan ve Haberler

Katar ve Türkiye Arasında İş Hacmi Artıyor
Rönesans Holding Hollanda'da İş Yapacak
Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?
Ant Yapı Rusya, Türkmenistan, Amerika ve İngiltere'de iş yapıyor
Yurtdışı iş: aşçı, garson, komi, barmen, elektrikçi, tesisatçı, kaynakçı, boyacı...
Libya'da yurtdışı işçi maaşları ne kadar?
En Fazla İnşaat Elemanı Alımı Yapan Firmalar
Rönesans İnşaat 2017 personel işçi alımı, iş başvurusu
Doğuş İnşaat yurtdışı işçi alımı iş ilanları 2017
Tekfen İnşaat Yanbu - Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek
Peker İnşaat Yurtdışına Açılmayı Planlıyor
2017'de Rusya ve Avrupa'da Türk Şirketler
ENKA İNŞAAT Libya ve Irak Eleman Alımı İş Başvurusu
NATA İnşaat Türkmenistan İşçi Eleman Alımı
SUMMA İnşaat Libya Teknik Ressam Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Kalite Kontrol Şefi Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Ofis Mimarı Eleman Alımı
Limak İnşaat Ukrayna'da iş yapacak
NATA İnşaat Türkmenistan Yurtdışı Eleman İşçi Alımı
SUMMA İnşaat Libya İnce İşler Şefi Eleman Alımı