Suudi Arabistan’a İşçi Alımı Yapan Firmalar

Türk firmaların iş yaptıkları önemli ülkelerden biri olan Suudi Arabistan Türkiye’den yurtdışı işçi alımı konusunda da başta gelen ülkelerden birisi. Birçok Türk firma Suudi Arabistan’da bulunan projeleri, işletmeleri veya ofisleri için farklı alan ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere yurtdışı işçi personel alımı yapıyor.

Günümüz itibariyeler birçok firma kalite kontrol mühendisinden, teknik ofis şefine, idari işler şefinden müdürlük pozisyonuna kadar birçok farklı pozisyonda Suudi Arabistan için yurtdışı personel alımı yapıyor.

Suudi Arabistan’a eleman ve işçi alımı yapan bazı Türk Firmalar ise şu şekilde: Tekfen İnşaat, Yüksel İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Doğuş İnşaat, MNG Holding – MAPA, Baytur, Dizayn Grup, ETS TUR ve Deloitte.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise söz konusu firmalar Suudi Arabistan’a yurtdışı işçi alımı yaparken genellikle dil bilen adayları tercih ediyorlar. Kısacası ikinci ve üçüncü diliniz varsa yurtdışı işçi alımlarından yararlanma şansınız bir o kadar yüksek. Diğer yandan inşaat sektöründe deneyimli adayların da yurtdışı Türk firmalarda çalışma şansı fazla.

Suudi Arabistan’a personel ve işçi alımı yapan firmalarına iş ilanlarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar söz konusu firmaların yurtdışı iş ilanlarına kariyer portalları üzerinden veya firmaların kendi web siteleri üzerinden ulaşarak ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.