İnşaat Teknikeri Maaşları, Deneyimli ve Deneyimsiz Ücretleri

267

İnşaat sektörünün en önemli ve vazgeçilmez elemanlarından olan inşaat teknikerleri bu alanda en fazla çalışan eleman olarak biliniyorlar. Hatta zaman zaman mühendisten dahi fazla çalışan inşaat teknikerleri inşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaların olmazsa olmaz elemanları.

Günümüze kadar inşaatın her alanında sürekli olarak ihtiyaç duyulan inşaat teknikeri bundan sonra da Türkiye’de hız kesmeden büyüyen inşaat sektöründe ihtiyaç duyulacak eleman olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları olarak inşaat teknikeri alımlarına gösterdiği ilgi de bu alanda çalışmak isteyen gençler veya hali hazırda çalışanlar tarafından görülmekte. İnşaat teknikeri olarak çalışmak isteyen ve bu amaçla insan kaynakları portallarıda ve tekniker federasyonlarında iş arayanların en fazla merak ettiği konusu ise inşaat teknikeri maaşları.

Peki sektörün olmazsa olmaz elemanı olan inşaat teknikeri maaşları ne kadar? Deneyim yılına göre ortalama ücretler ne seviyede?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki firmalar bünyesinde inşaat teknikeri maaşları deneyim yılına göre farklılık gösteriyor. Dolayısıyla yeni mezun bir tekniker ile yılların deneyimine sahip bir teknikeri maaşı aynı değil. Diğer yandan yıllar içinde tekniker maaşları da Türkiye şartlarında artarak belli bir seviyeye geldi. Aşağıda deneyim yılına göre inşaat teknikeri maaşlarını görebilirsiniz.

0-5 yıl deneyimli: 2900 – 3500 TL, 6-10 yıl deneyimli: 3100 – 3700 TL, 11-15 yıl deneyimli: 3300 – 3900 TL, 16- 20 yıl deneyimli: 3500 – 4100 TL, 20 yıl ve üzeri deneyimli: 3700 – 4300 TL.

Söz konusu yukarıda yer alan tekniker maaşlarına ilişkin rakamlar 2015 yılına ait olmakla birlikte teknikerler federasyonunun ortalama rakamlarıdır. / maaşlar

inşaat teknikeri maaşları 2016, inşaat teknikerliği maaşları, inşaat teknikeri maaşı, Insaat teknikeri, İnşaat teknolojisi maaşları