İnşaat Teknikeri Maaşları, Deneyimli ve Deneyimsiz Ücretleri | insaatelemani.Com 2017

İnşaat Teknikeri Maaşları, Deneyimli ve Deneyimsiz Ücretleri

6 Ocak 2016 Çarşamba |

Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

İnşaat sektörünün en önemli ve vazgeçilmez elemanlarından olan inşaat teknikerleri bu alanda en fazla çalışan eleman olarak biliniyorlar. Hatta zaman zaman mühendisten dahi fazla çalışan inşaat teknikerleri inşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm firmaların olmazsa olmaz elemanları.

Günümüze kadar inşaatın her alanında sürekli olarak ihtiyaç duyulan inşaat teknikeri bundan sonra da Türkiye’de hız kesmeden büyüyen inşaat sektöründe ihtiyaç duyulacak eleman olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları olarak inşaat teknikeri alımlarına gösterdiği ilgi de bu alanda çalışmak isteyen gençler veya hali hazırda çalışanlar tarafından görülmekte. İnşaat teknikeri olarak çalışmak isteyen ve bu amaçla insan kaynakları portallarıda ve tekniker federasyonlarında iş arayanların en fazla merak ettiği konusu ise inşaat teknikeri maaşları.

Peki sektörün olmazsa olmaz elemanı olan inşaat teknikeri maaşları ne kadar? Deneyim yılına göre ortalama ücretler ne seviyede?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki firmalar bünyesinde inşaat teknikeri maaşları deneyim yılına göre farklılık gösteriyor. Dolayısıyla yeni mezun bir tekniker ile yılların deneyimine sahip bir teknikeri maaşı aynı değil. Diğer yandan yıllar içinde tekniker maaşları da Türkiye şartlarında artarak belli bir seviyeye geldi. Aşağıda deneyim yılına göre inşaat teknikeri maaşlarını görebilirsiniz.

0-5 yıl deneyimli: 2900 – 3500 TL, 6-10 yıl deneyimli: 3100 – 3700 TL, 11-15 yıl deneyimli: 3300 – 3900 TL, 16- 20 yıl deneyimli: 3500 – 4100 TL, 20 yıl ve üzeri deneyimli: 3700 – 4300 TL.

Söz konusu yukarıda yer alan tekniker maaşlarına ilişkin rakamlar 2015 yılına ait olmakla birlikte teknikerler federasyonunun ortalama rakamlarıdır. / maaşlar

inşaat teknikeri maaşları 2016, inşaat teknikerliği maaşları, inşaat teknikeri maaşı, Insaat teknikeri, İnşaat teknolojisi maaşları


İnşaat Teknikeri Maaşları, Deneyimli ve Deneyimsiz Ücretleri


iş başvurusu, iş başvuru formu, türk firmalar, rusya, türkmenistan, katar, işkur, yurtdışı işçi alımı, mobilyacı, demirci, aşçı, şoför, kalıpçı, makine operatörü, ekskavatör, sıvacı, boyacı, şantiye şefi, elektrikçi
Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Gönderi Yap

Yeni İlan ve Haberler

Katar ve Türkiye Arasında İş Hacmi Artıyor
Rönesans Holding Hollanda'da İş Yapacak
Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?
Ant Yapı Rusya, Türkmenistan, Amerika ve İngiltere'de iş yapıyor
Yurtdışı iş: aşçı, garson, komi, barmen, elektrikçi, tesisatçı, kaynakçı, boyacı...
Libya'da yurtdışı işçi maaşları ne kadar?
En Fazla İnşaat Elemanı Alımı Yapan Firmalar
Rönesans İnşaat 2017 personel işçi alımı, iş başvurusu
Doğuş İnşaat yurtdışı işçi alımı iş ilanları 2017
Tekfen İnşaat Yanbu - Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek
Peker İnşaat Yurtdışına Açılmayı Planlıyor
2017'de Rusya ve Avrupa'da Türk Şirketler
ENKA İNŞAAT Libya ve Irak Eleman Alımı İş Başvurusu
NATA İnşaat Türkmenistan İşçi Eleman Alımı
SUMMA İnşaat Libya Teknik Ressam Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Kalite Kontrol Şefi Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Ofis Mimarı Eleman Alımı
Limak İnşaat Ukrayna'da iş yapacak
NATA İnşaat Türkmenistan Yurtdışı Eleman İşçi Alımı
SUMMA İnşaat Libya İnce İşler Şefi Eleman Alımı