2017’de Rusya ve Avrupa’da Türk Şirketler | insaatelemani.Com 2017

2017’de Rusya ve Avrupa’da Türk Şirketler

28 Kasım 2016 Pazartesi |

Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Gerek kara gerekse deniz taşımalarında sıkıntılı bir süreçten geçen taşımacılık sektörü 2017 yılından daha umutlu. Kara taşımacılığında 2016’da önceki yılla aynı performansı sergileyen sektör, 2017 yılında Rusya ile trafiğin artmasıyla yeniden yükseliş bekliyor. Denizde 2020 yılına kadar arz-talep dengesinin oturması bekleniyor. Bu süreçte ise birleşme ve satın almaların süreceği tahmin ediliyor.

Son iki yıldır zor günler geçiren lojistik sektörü ve deniz taşımacalığı 2017 yılına umutlu giriyor. Kara taşımacılığı açısında bakılırsa 2015 yılının sonunda Rusya ile başlayan uçak krizi ardından Suriye ve kısmen Irak pazarının kaybedilmesiyle birlikte sıkıntılar yaşayan sektör bu yüzden performansında küçük bir düşüş yaşadı. 2016 yılının ilk 11 aylık döneminde toplam taşıma kapasitesinde geçen yıla oranla bir farklılık görülmedi. Türk taşımacılar ihraç taşıma sayılarında yüzde 1 gibi bir düşüş yaşarken pazar payı ise yüzde 80’den yüzde 79’a geriledi.

Rusya ile ilişkilerde öncelikle güvenli bir koridor oluşması bekleniyor. Türkiye’nin etrafında çepeçevre birçok güvenlik sorunu var. Pek çok olumsuzluk mevcut. 2017 yılında en fazla beklenen şey siyasi istikrarda bir zemin sağlanması. Türkiye’nin Rusya ile yakınlaşması, vize sorunlarının çözülmesi ciddi bir rahatlama sağlayacak. 2017 yılında Avrupa ülkeleri ile ilişkilerin de normalleşmeye gitmesi bekleniyor.

GerekRusya gerekse Avrupa ülkeleri ile ilişkilerde sağlam bir zeminin oluşması yurtdışında iş yapan türk firmalar için de çok önemli. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren türk şirketlerin daha rahat faaliyet göstermesi ve diğer yandan yurtdışı eleman ve personel alımı yapmaları için yurtdışı ilişkilerin sağlam olması şart.2017’de Rusya ve Avrupa’da Türk Şirketler


iş başvurusu, iş başvuru formu, türk firmalar, rusya, türkmenistan, katar, işkur, yurtdışı işçi alımı, mobilyacı, demirci, aşçı, şoför, kalıpçı, makine operatörü, ekskavatör, sıvacı, boyacı, şantiye şefi, elektrikçi
Facebook'ta Beğen
Twitter'da Takip Et

Comments are closed.

Yeni İlan ve Haberler

Katar ve Türkiye Arasında İş Hacmi Artıyor
Rönesans Holding Hollanda'da İş Yapacak
Yurtdışı inşaat işçisi maaşları ne kadar?
Ant Yapı Rusya, Türkmenistan, Amerika ve İngiltere'de iş yapıyor
Yurtdışı iş: aşçı, garson, komi, barmen, elektrikçi, tesisatçı, kaynakçı, boyacı...
Libya'da yurtdışı işçi maaşları ne kadar?
En Fazla İnşaat Elemanı Alımı Yapan Firmalar
Rönesans İnşaat 2017 personel işçi alımı, iş başvurusu
Doğuş İnşaat yurtdışı işçi alımı iş ilanları 2017
Tekfen İnşaat Yanbu - Cidde Boru Hattını İnşaa Edecek
Peker İnşaat Yurtdışına Açılmayı Planlıyor
ENKA İNŞAAT Libya ve Irak Eleman Alımı İş Başvurusu
NATA İnşaat Türkmenistan İşçi Eleman Alımı
SUMMA İnşaat Libya Teknik Ressam Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Kalite Kontrol Şefi Personel Alımı
SUMMA İnşaat Libya Ofis Mimarı Eleman Alımı
Limak İnşaat Ukrayna'da iş yapacak
NATA İnşaat Türkmenistan Yurtdışı Eleman İşçi Alımı
SUMMA İnşaat Libya İnce İşler Şefi Eleman Alımı
Rusya'daki Türk İnşaat Şirketlerinde Son Durum